Flügger i środowisko naturalne

Flügger od dawna podejmuje wszechstronne działania, aby być producentem przyjaznym dla środowiska i energii.

Proces ten rozpoczął się w latach 70., kiedy wybudowaliśmy fabrykę w Kolding z myślą o wytwarzaniu tam wyłącznie ekologicznych farb wodnych. Nasze działania objęły również wymianę tradycyjnych pigmentów zawierających metale ciężkie na nowe, które także musiały zapewnić trwałość kolorów i nadawać się do stosowania na zewnątrz.

W 2005 r. działalność produkcyjna Flügger w Danii oraz Szwecji została objęta certyfikatem ISO 14001. W 2011 r. certyfikat uzyskała produkcja tapet w Polsce, a w 2012 – produkcja farb w Chinach.
W ostatnich latach w centrum naszej uwagi znalazły się substancje biobójcze, które w pewnych okolicznościach mogą wywoływać alergie.

Flügger znajduje się w awangardzie rozwoju, a większość produktów przeznaczonych do wnętrz posiada oznaczenie Ecolabel, które dla konsumentów stanowi obiektywny wskaźnik tego, czy ich stosowanie może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia.

Przywiązujemy wielką wagę do znakowania i opisów naszych wyrobów, by klienci mogli mieć całkowitą pewność co do ich składu – również jeśli wymaga to podania obszerniejszych informacji niż przewidują przepisy prawa. Dodatkowo zaostrzyliśmy własne normy w zakresie dopuszczalnej zawartości MI w naszych produktach.