Połączenia płyt kartonowo-gipsowych – niebawem przedstawimy zoptymalizowane rozwiązanie

Flügger przewiduje wprowadzenie zoptymalizowanego rozwiązania w zakresie połączeń płyt kartonowo-gipsowych, które pomoże fachowcom osiągać zadowalający efekt prac – nawet w trudnych warunkach. Spodziewamy się, że rozwiązanie to będzie gotowe przed końcem stycznia 2017 r.

W ostatnim okresie stwierdzono występowanie problemów dotyczących szpachlowania połączeń płyt kartonowo-gipsowych, np. braku przyczepności taśmy lub masy szpachlowej w pewnych miejscach na krawędziach płyt. Wydaje się, że jest to nasilająca się tendencja, co przyznają zarówno poszczególni fachowcy – malarze, jak i ich organizacja branżowa. Problem pojawia się przy różnych kombinacjach mas szpachlowych i taśm, nie jest więc ograniczony do konkretnych produktów lub dostawców. 

Flügger – dostawca branży malarskiej
We Flügger nie stwierdziliśmy wad dotyczących naszych produktów, ale jest dla nas, jako dostawcy branży malarskiej, niezmiernie istotne, by nasze wyroby i proponowane metody mogły być z powodzeniem stosowane w takich warunkach, w jakich faktycznie działają obecnie nasi klienci. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wyprzedzające działanie w obronie interesów klientów i przez pewien czas nie będziemy oferować kompleksowego rozwiązania w zakresie „Połączeń płyt kartonowo-gipsowych”.

Możliwe przyczyny problemów
Jednocześnie przeprowadziliśmy szereg testów i jesteśmy w trakcie wyjaśniania szczegółowych powodów występowania aktualnych problemów. Na podstawie ww. testów i informacji otrzymanych od naszych klientów oceniamy, że problemy są wynikiem szeregu współistniejących okoliczności, a nie wad produktów. Produkty Flügger do łączenia płyt kartonowo-gipsowych są takie same od wielu lat i nie stwierdziliśmy w nich żadnych zmian, które mogłyby powodować aktualne trudności. 

Wiele wskazuje natomiast na to, że są one konsekwencją zmienionych warunków stosowania produktów. Nasi klienci w branży malarskiej odczuwają dużą presję, by wykonywać wysokiej jakości pracę w coraz krótszych terminach i wciąż trudniejszych zewnętrznych warunkach, takich jak temperatura, wilgotność powietrza itp, które nie są optymalne dla produktów i metody ich stosowania, a zatem dla całego rozwiązania. 

Zoptymalizowane rozwiązanie będzie bardziej odporne na istniejące warunki
Właśnie z tego powodu jesteśmy już mocno zaawansowani w procesie tworzenia zoptymalizowanego rozwiązania, które będzie bardziej odporne, nawet w przeważających obecnie trudnych warunkach stosowania. Testy takiego rozwiązania przynoszą obiecujące wyniki i z przyjemnością udostępnimy je wszystkim naszym klientom. Nowe informacje na temat zoptymalizowanego rozwiązania przedstawimy w najszybszym możliwym czasie. Spodziewamy się, że nastąpi to w styczniu 2017 r. 

Flügger życzy wszystkim naszym klientom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!


Product Management