Altana/szopa

Altana/szopa

Szukasz kolorów do altany lub szopy? 

Oto nasze najbardziej popularne kolory do altan i szop. Jeżeli chcesz wypróbować różne warianty barw drewna, wciśnij „Zobacz więcej kolorów” i przetestuj nasz program do wirtualnego malowania.

Ponadto na stronie znajdziesz inspiracje, wskazówki i praktyczne porady w zakresie najlepszej konserwacji drewnianych elementów wokół Twego domu, aby służyły Ci przez wiele lat.

Więcej treści

Tips & Tricks

Wilgotność

Pamiętaj, że wilgotność zmienia się w ciągu doby, więc drewno może nie zdążyć wyschnąć przez noc.

Tips & Tricks

Właściwe przygotowanie to połowa sukcesu

Przed malowaniem powierzchnię drewna zawsze należy umyć. Osiadają na niej zanieczyszczenia, spaliny, itp. Jeśli ich nie usuniemy, farba może się łuszczyć. Pękanie farby oznacza niewystarczające zeszlifowanie i zmatowienie drewna, powodujące słabe związanie farby.

Tips & Tricks

Ochrona drewna a warunki pogodowe

Zacznij malowanie, gdy słońce przestanie świecić bezpośrednio na drewno. W ten sposób podłoże będzie maksymalnie osuszone

Tips & Tricks

Na bazie oleju czy wody?

Preparaty na bazie wody można bez problemu stosować na drewnie, które wcześniej było konserwowane impregnatem olejowym. W odwrotnej sytuacji mogą wystąpić problemy - najlepiej spytaj o radę w najbliższym sklepie Flügger.

Tips & Tricks

Właściwa konserwacja to połowa sukcesu

Pielęgnuj drewno, a nie będzie trzeba tak często go malować. Raz w roku obejrzyj wszystkie drewniane powierzchnie, ewentualnie zmyj wodą zanieczyszczenia.

Tips & Tricks

Ochrona drewna i pogodowe

Najlepszy efekt malowania osiągniemy przy umiarkowanej wilgotności powietrza i temperaturze - optymalne warunki do malowania to zachmurzony, ale suchy letni dzień, wilgotność względna ok. 60%.