Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do metalu

Powierzchnie metalowe w twoim domu, podobnie jak wszystko inne, może wymagać odświeżenia. Mogą to być kaloryfery lub meble wewnątrz pomieszczeń, a także ławka czy zestaw ogrodowy na zewnątrz. Oprócz odświeżenia warstwy malarskiej, dodajesz również powierzchni nową ochronną warstwę przed zużyciem, warunkami atmosferycznymi i zapewniając im dłuższą żywotność.
4 szt.
Flügger Trend Edition - farby dekoracyjne z metalicznym efektem
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
grunt do powierzchni metalowych chroniący i poprawiający przyczepność
Od 99,99 zł
Flügger Metal Pro 5 - Farba do metalu o połysku matowym
Od 79,99 zł
Flügger Metal Pro Primer - antykorozyjny grunt do metalu
Od 79,99 zł
Wyświetla 4 z dostępnych 4

Farby do metalu


Wybór farby do metalu


Niektóre farby do metalu mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ nadają metalowi bardzo wytrzymałą i twardą powierzchnię, odporną na warunki atmosferyczne, wpływ wiatru i pogody, działanie wody oraz codzienne użycie. Dlatego jeśli planujesz malować kaloryfery, rury grzejnikowe lub coś pod wpływem ciepła, warto wybrać farbę do metalu, która jest odporna na wysoką temperaturę.


Wybór koloru i połysku dla farby do metalu


Istnieje wiele klasycznych kolorów dostępnych wśród farb do metalu. Jeśli jednak chcesz odświeżyć meble lub inne wyposażenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, nietradycyjnym kolorem, we Flügger farby znajdziesz odpowiedni odcień. Możesz znaleźć inspiracje w naszej karcie kolorów lub kreatorze kolorów online. Jeśli masz wątpliwości, zacznij od próbek kolorów.


Oprócz koloru warto również zastanowić się nad stopniem połysku powierzchni. Obowiązuje tutaj zasada, że im wyższy połysk, tym bardziej błyszcząca będzie powierzchnia w efekcie końcowym.


Kiedy metal potrzebuje nowej farby?


Malowana powierzchnia z czasem może stracić kolor. Ponadto zabrudzenia, kurz, drobne uszkodzenia i inne ślady użytkowania mogą spowodować odpryskiwanie powłoki. Dlatego nie czekaj, aż pojawią się rzeczywiste uszkodzenia, odpadnięcia farby lub rdza, zanim nałożysz nową warstwę farby do metalu. Utrzymanie metalu w dobrym stanie za pomocą farby do metalu jest znacznie łatwiejsze niż naprawa szkód.


Jak malować farbą do metalu?


Tak jak w przypadku każdej pracy malarskiej, kluczowym elementem jest dokładne przygotowanie powierzchni przed malowaniem. Zacznij od przygotowania powierzchni metalu do malowania emalią.


1) Zacznij od dokładnego oczyszczenia metalu za pomocą preparatu do mycia metalu, który usuwa brud, tłuszcz i zanieczyszczenia, a także pomaga usunąć rdzę i kamień. Po oczyszczeniu metalu użyj czystej wody do umycia powierzchni.
2) Użyj szpachli, skrobaczki lub szczotki stalowej, aby usunąć starą, luźną farbę.
3) Jeśli na powierzchni pozostaje farba, której nie można usunąć, luźne fragmenty poprzedniej powłoki, możesz ją zetrzeć papierem ściernym. Pamiętaj, aby ponownie oczyścić podłoże, aby pozostało czyste.
4) Przed rozpoczęciem malowania zabezpiecz te części, które nie mają być malowane, aby uniknąć konieczności usuwania plam malarskich później.
5) W pierwszej kolejności, tuż po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża aplikuj grunt, aby farba do metalu dobrze przylegała do powierzchni. Zapewni to nie tylko lepszą trwałość, ale także stworzy ładną, jednolitą powierzchnię. Użyj gruntu specjalnie przeznaczonego do metalu, aby zapewnić ochronę przed rdzą. W przypadku surowego żelaza lub metalu warto nałożyć dwie warstwy podkładu przed kontynuacją prac malarskich.
6) Przed malowaniem farbą do metalu upewnij się, że powierzchnia jest całkowicie sucha po nałożeniu gruntu. Maluj najlepiej dwiema warstwami farby do metalu, pozwalając pierwszej warstwie wyschnąć przed przystąpieniem do kolejnej. Jeśli malujesz surowe żelazo lub metal, powtórz malowanie powierzchni 2-3 razy.
7) Jeśli używałeś taśmy malarskiej, usuń ją przed całkowitym wyschnięciem ostatniej warstwy farby. Dzięki temu unikniesz zadrapań farby wokół taśmy.


Narzędzia, które mogą być pomocne przy malowaniu farbą do metalu

  • Preparat do mycia metalu
  • Szpachla
  • Skrobaczka
  • Szczotka stalowa
  • Papier ścierny
  • Grunt do metalu
  • Pędzel
  • Wałek malarski