Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
 • ...

Farby do sufitów

Z biegiem czasu pomalowany sufit może ulec przebarwieniu oraz mogą pojawić się uszkodzenia mechaniczne na powierzchni farby. Szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia lub łazienka sufit może szybko tracić na efekcie świeżości. Zadbany sufit znacznie wpływa na przytulny efekt całego pomieszczenia, dlatego należy pamiętać o regularnym odświeżaniu czyli uzupełnieniu nierówności i malowaniu sufitu.
11 szt.
Próbka koloru
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Flutex 2S - antyrefleksyna farba do sufitów
Od 84,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso 1 Ultramat - głebokomatowa farba do ścian i sufitów
Od 109 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso AÏR - farba do ścian dla alergików
Od 649 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Flutex Pro 5 - matowa farba do ścian i sufitów
Od 94,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wall Primer Pro
Od 429 zł
Perform 5
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wall Primer Perform
Od 369 zł
Flügger Flutex 2S - antyrefleksyna farba do sufitów
Od 219 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Ding Dong - akrylowy lakier dekoracyjny do ścian
Od 134 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 11 z dostępnych 11

Farba do sufitów


Wybór farby do malowania sufitu

Istnieją różne rodzaje farb do sufitów, w zależności od tego, czy są to sufity z płyt gipsowych, betonu, tynku, czy sufity drewniane. Jeśli planujesz malować sufity drewniane, należy odpowiednio przygotować podłoże, aby uniknąć prześwitywania np. sęków drzewnych oraz zapobiec żółknięcia sufitu. Przed rozpoczęciem prac rekomendujemy konsultacje w jednym ze sklepów Flügger farby. Doświadczeni doradcy pomogą wybrać odpowiednie produkty do malowania oraz przgotowania podłoża.


Wybór koloru i połysku farby do sufitów

Najczęściej używanym kolorem do malowania sufitów jest biel, ponieważ jasne sufity sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne. Możesz jednak wybrać bardziej nietypowy kolor, który pasuje do stylu i wystroju Twojego domu. Jeśli brakuje Ci inspiracji co do wyboru kolorów, zapraszamy do sklepów Flügger farby, w których możesz zapoznać się z wzornikami oraz porozmawiać z profesjonalnymi doradcami. Przed rozpoczęciem malowania rekomendujemy również wykonanie próby koloru za pomocą próbki, którą można kupić w sklepie stacjonarnym lub online. Jeśli chodzi o wybór stopnia połysku farby do sufitów, rekomendujemy wybrać farby o niskim połysku, które nie odbijają światła i nadają powierzchni jednolity wygląd z każdej perspektywy.


Jak malować farbą do sufitów?

Zanim przystąpisz do malowania sufitów, tak samo jak w przypadku każdej innej pracy malarskiej, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podloża. Dzięki temu osiągniesz bardziej trwały i estetyczny efekt końcowy. Jeśli powierzchnia jest zabarwiona, możesz użyć preparatu do usuwania sadzy i nikotyny, np Fluren 37 a następnie zastosować grunt do zapobiegania przebarwieniom.

Dobrym pomysłem jest zmatowienie gładkich powierzchni i zastosowanie gruntu przed nałożeniem farby na sufit, aby zapewnić optymalną przyczepność. Jeśli sufit ma uszkodzenia, takie jak pęknięcia, nierówności lub dziury, powinieneś wypełnić je masą szpachlową. Następnie przetrzyj powierzchnię i ponownie ją oczyść, aby usunąć kurz ze szlifowania.

Nakładaj farbę do sufitów pędzlem na krawędzie i wałkiem malarskim na większe powierzchnie. Możesz użyć teleskopowego drążka do wałka, aby malować długimi pociągnięciami.


Czego potrzebujesz, aby pomalować sufit?

 • Papieru ściernego
 • Środka do czyszczenia podstawowego
 • Preparatu do usuwania sadzy i nikotyny
 • Gruntu
 • Masy szpachlowej
 • Gruntu zbrojącego
 • Farby do sufitów
 • Pędzla
 • Wałka i kuwety malarskiej
 • Teleskopowego uchwytu do wałka