Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Jaką farbę wybrać do pomalowania salonu?

Malowanie salonu – wszystko czego potrzebujesz

Jeśli chcesz poznać wskazówki jak dobrać kolor do salonu, przejdź tutaj. W poniższym artykule skupimy się na farbach, które wybarwimy dla Ciebie na dowolny kolor z palet: Flügger, RAL lub NCS.

Pomocne w wyborze produktu są liczby umieszczone na opakowaniu farby – symbolizują one stopień połysku. Im niższa liczba, tym efekt wykończenia jest bardziej matowy, im wyższa, tym większy połysk uzyskasz.

Przykładowo: farba Dekso 1 Ultramat to najbardziej matowa propozycja ze wszystkich dostępnych w ofercie Flügger. Z kolei produkt Dekso 20 H2O wyróżnia się pięknym, satynowym połyskiem.

Do pomalowania ścian w salonie możesz wybrać produkty z dwóch serii:

 

Porady eksperta

Salon połączony z kuchnią

Jeśli salon masz połączony z kuchnią, czyli pomieszczenie będzie narażone na wysoką wilgotność powietrza, zdecyduj się na farbę z serii Dekso o matowym wykończeniu na ściany oraz sufit.

 

Małe nierówności na ścianie

Jeśli chcesz ukryć małe nierówności na ścianie oraz uzyskać elegancki efet, wybierz farbę matową np. Dekso 1 Ultramat, Dekso 5 lub Flutex PRO 5.

 

Częste zmywanie zabrudzeń ze ściany

Jeśli wiesz, że ściana będzie często czyszczona, wybierz produkt o satynowym połysku, z którego łatwiej będzie usunąć zabrudzenia. Na przykład: Flutex PRO 10.

 

Ciemne kolory farby

Jeśli wiesz, że chcesz ciemny kolor, wybierz produkt o satynowym połysku, aby wydobyć piękną barwę. Na przykład: Flutex PRO 10.

 

Jednolita biel na ścianach i suficie

Pierwszym wyborem do sufitów w salonie jest farba Flutex 2S. Jeśli jednak decydujesz się pomalować salon jednym produktem lub zależy Ci na identycznej bieli na ścianie i suficie, wybierz matowy produkt w systemie barwienia – np. Flutex DEKSO 5 lub DEKSO 1 Ultramat.

 

Efekty dekoracyjne w salonie

Aby urozmaicić wystrój salonu i nadać ścianom surowego wyglądu, warto wypróbować efekty dekoracyjne. Nasza propozycja to produkty DETALE CPH – farba dekoracyjna KABRIC lub masa dekoracyjna KC14.

Oba produkty nadają efekt delikatnej struktury, która sprawia, że ściana wygląda ciekawiej.