Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Jaką farbę wybrać do pomalowania przedpokoju?

 

Malowanie przedpokoju – wszystko czego potrzebujesz

 

W poniższym artykule skupimy się na farbach, które wybarwimy dla Ciebie na dowolny kolor z palet: Flügger, RAL lub NCS.

Malując przedpokój powinno się użyć farby, która jest łatwo zmywalna. Korytarz to przestrzeń, w której panuje duży ruch i pełni on funkcję przechodnią w Twoim domu. Jednocześnie jest to pomieszczenie szczególnie narażone na brud z zewnątrz.

Dlatego ważne jest, aby dać swoim ścianom, meblom i innym powierzchnią odpowiednią ochronę w postaci farb o najwyższej klasie ścieralności. Najlepszym rozwiązaniem będzie farba o wysokim połysku (powyżej 7). Ściany o satynowym połsyku są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Jak wybrać farbę o odpowiednim stopniu połysku?

Pomocne w wyborze produktu są liczby umieszczone na opakowaniu farby – symbolizują one stopień połysku. Im niższa liczba, tym efekt wykończenia jest bardziej matowy, im wyższa, tym większy połysk uzyskasz.

Przykładowo: farba Dekso 1 Ultramat to najbardziej matowa propozycja ze wszystkich dostępnych w ofercie Flügger. Z kolei produkt Dekso 20 H2O wyróżnia się pięknym, satynowym połyskiem.

Do pomalowania ścian w przedpokoju możesz wybrać produkty z dwóch serii:

Porady eksperta

 

Przedpokój narażony na działanie wilgoci

W takim przypadku postaw na farbę Dekso 20 H2O (to farba ścienna o najwyższym dostępnym stopniu połysku), która zarówno zapewnia solidną powierzchnie, jak i jest odporna na wilgoć. Oznacza to, że nawet jeśli powieszony zostanie w przedpokoju wilgotny, zimowy płaszcz, ściany nie ucierpią w widoczny sposób.


Przedpokój z małym dostępem do światła dziennego

Jeśli nie chcesz zbyt wysokiego połysku, ale aby ściany dalej były łatwe w utrzymaniu czystości, wybierz Flutex PRO 7 lub Flutex PRO 10. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku małych korytarzy lub takich ze słabym dostępem do światła dziennego. Delikatnie satynowy połysk optycznie rozświetli pomieszczenie.

Małe nierówności na ścianie

Jeśli chcesz ukryć małe nierówności na ścianie oraz uzyskać elegancki efet, wybierz farbę matową np. Dekso 1 Ultramat, Dekso 5 lub Flutex PRO 5.

Częste zmywanie zabrudzeń ze ściany

Jeśli wiesz, że ściana będzie często czyszczona, wybierz produkt o satynowym połysku, z którego łatwiej będzie usunąć zabrudzenia. Na przykład: Flutex PRO 10.

Ciemne kolory farby

Jeśli wiesz, że chcesz ciemny kolor, wybierz produkt o satynowym połysku, aby wydobyć piękną barwę. Na przykład: Flutex PRO 10.

Jednolita biel na ścianach i suficie

Pierwszym wyborem do sufitów w przedpokoju jest farba Flutex 2S. Jeśli jednak decydujesz się pomalować przedpokój jednym produktem lub zależy Ci na identycznej bieli na ścianie i suficie, wybierz matowy produkt w systemie barwienia – np. Flutex DEKSO 5 lub DEKSO 1 Ultramat.

Efekty dekoracyjne w przedpokoju

Aby urozmaicić wystrój przedpokoju i nadać ścianom surowego wyglądu, warto wypróbować efekty dekoracyjne. Nasza propozycja to produkty DETALE CPH – farba dekoracyjna KABRIC lub masa dekoracyjna KC14.

Oba produkty nadają efekt delikatnej struktury, która sprawia, że ściana wygląda ciekawiej.  Poznaj nasze produkty dekoracyjne DETALE CPH.