Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farba magnetyczna

Farba magnetyczna zawiera proszek żelazny, który tworzy efekt magnetyczny. Dzięki farbie magnetycznej łatwo można tworzyć powierzchnie, na których można zawieszać magnesy. W ten sposób możesz stworzyć tablicę ogłoszeń w pełni według własnego projektu i wymiarów.
1 szt.
Decorative Magnetic
Od 149 zł
Wyświetla 1 z dostępnych 1

Fabra magentyczna


Personalizowana tablica ogłoszeń nie tylko jest praktyczna pod względem organizacji, ale również daje możliwość nadania jej bardziej osobistego i dekoracyjnego charakteru poprzez zawieszanie zdjęć i rysunków.


Gdzie można malować farbą magnetyczną?


Jedynym ograniczeniem w kreatywności przy tworzeniu tablicy ogłoszeń z użyciem farby magnetycznej jest wyobraźnia. Najważniejsze to nałożyć farbę magnetyczną na gładką powierzchnię, aby magnesy mogły dobrze się trzymać.


Farbę magnetyczną można malować na powierzchniach takich jak:
  • Tapeta
  • Tynk
  • Beton
  • Drewno
  • Gładzone powierzchnie

Masz wiele możliwości zastosowania farby magnetycznej, co pozwala stworzyć własną, nietypową i dekoracyjną tablicę ogłoszeń na wielu różnych powierzchniach, która szczególnie dobrze sprawdzi się w kuchni lub pokoju dziecka.


Farby magnetyczne - co należy wiedzieć?


Przed rozpoczęciem prac malarskich z użyciem farby magnetycznej zawsze trzeba wykonać odpowiednią pracę przygotowawczą, obejmującą czyszczenie, szlifowanie i gruntowanie. Odpowiednio przygotowane podłoże to klucz do sukcesu każdego malowania, także farbą magnetyczną. Ważne jest, aby powierzchnia była gładka i równa, zapewniając nie tylko dobre przyleganie farby i trwałość w końcowym rezultacie malowania, ale także jak najlepsze trzymanie magnesów.


Jak malować farbą magnetyczną?


Farba magnetyczna to swoisty grunt, który nakłada się przed malowaniem powierzchni na zwykłą ścianę. Jeśli malujesz ścianę, musisz użyć farby magnetycznej przed nałożeniem właściwej farby ściennej. Aby wzmocnić efekt magnetyczny, zalecamy nałożenie co najmniej 3 warstw farby magnetycznej. Dobrą praktyką jest malowanie warstw farby magnetycznej w różnych kierunkach, aby farba i jej efekt były równomiernie rozłożone na powierzchni. Pamiętaj także, aby przed użyciem farbę dokładnie wymieszać. Malując w różny sposób sprawiasz, że powierzchnia jest w pełni nasycona proszkiem żelaznym, unikając miejsc w powierzchni, gdzie brakuje proszku i magnesy mogą mieć trudności z utrzymaniem się. Jednak należy pamiętać, że pomalowana powierzchnia nigdy nie będzie miała takiego samego efektu magnetycznego jak metal. Dlatego warto używać magnesów o większej sile magnetycznej.


Czy farbę magnetyczną można usunąć?


Farbę magnetyczną można łatwo usunąć, jeśli z czasem pojawią się nowe, kreatywne pomysły. Jednak zazwyczaj nie ma to większego znaczenia, jeśli ściana jest lekko magnetyczna. Ale jeśli chcesz usunąć efekt magnetyczny, możesz albo zetrzeć powierzchnię, albo nałożyć na nią dodatkowe warstwy farby końcowej. Malowanie dodatkowymi warstwami farby zmniejszy efekt magnetyczny.


Połącz farbę magnetyczną z farbą tablicową


Aby uzyskać więcej możliwości przygotowując swoją tablicę ogłoszeń, możesz połączyć farbę magnetyczną z farbą tablicową. W ten sposób możesz używać nowej tablicy zarówno do magnesów, jak i do pisania. Ponownie, tylko twoja wyobraźnia stawia granice, a dzięki połączeniu farby magnetycznej i tablicowej zyskasz jeszcze więcej możliwości personalizacji tablicy ogłoszeń do organizacji i zabawy w domu.