Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Lakier do mebli

Dzięki lakierowi do mebli Flügger możesz łatwo odświeżyć swoje meble. Słoje oraz naturalna struktura drewna pozostają widoczne, a powierzchnia mebli pokryta lakierem jest zadbana i elegancka. Lakier do mebli sprawia także, że powierzchnia mebli jest odporna na brud i znacznie ułatwia czyszczenie.
2 szt.
Próbka Transparent - próbka kolorów transparentnych
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Natural Wood Lakier do drewna - lakier do zabezpieczania powierzchni dreanianych
Od 54,99 zł
Wyświetla 2 z dostępnych 2

Lakier do mebli


Wybór lakieru do mebli

Przy wborze lakieru do mebli należy wziąć pod uwagę rodzaj drewna, z którego zrobione są meble. W ofercie Flügger znajdziemy lakier do drewna tekowego, lakier do blatu kuchennego, biały lakier pigmentowy lub ciemniejszy lakier do mebli. W zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać na swoich meblach, możesz znaleźć odpowiedni rodzaj i kolor lakieru.


Jak nakładać lakier do mebli?

Dla uzyskania ładnego i trwałego efektu ważne jest, aby rozpocząć od dobrego przygotowania powierzchni. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy malować lakierowane już wcześniej meble.

  1. Malowanie mebli lakierowanych
  2. W pierwszej kolejności należy usunąć luźno przylegający, stary lakier i przeszlifować powierzchnię mebla papierem ściernym. Następnie drewno należy wyczyścić środkiem do czyszczenia drewna, aby pozbyć się pyłu, brudu, kurzu i tłuszczu. Gdy mebel jest czysty i suchy, nałóż lakier do mebli i pozostaw powierzchnię do wyschnięcia przed nałożeniem drugiej warstwy.

  3. Malowanie mebli z surowego drewna
  4. W przypadku mebli, ktore nie były do tej pory lakierowane lub malowane proces wygląda podobnie. Najpierw należy wyczyścić powierzchnię środkiem do czyszczenia drewna, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Następnie nałóż lakier do mebli, poczekaj do wyschnięcia i przetrzyj powierzchnię papierem ściernym, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Ponownie wyczyść powierzchnię, aby pozbyć się pyłu ścierającego, i powtórz nałożenie drugiej warstwy lakieru do mebli.