Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do drzwi

Wymiana starych drzwi w domu może być kosztowna. Jednak dzięki pomalowaniu farbą Flügger możesz łatwo i niedrogo odświeżyć swoje stare drzwi. Wszystko, co potrzebujesz, to dobre przygotowanie i odpowiednia farba do twojej pracy malarskiej.
12 szt.
Flügger Interior Strong Finish 20 - emalia PU do drewna i metalu
Od 144 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 5 - emalia akrylowa do drewna w macie
Od 79,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 20 - emalia akrylowa do drewna w półmacie
Od 99,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 50 - emalia akrylowa do drewna w półpołysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 90 - emalia akrylowa do drewna w połysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior Stop Primer - grunt izolujący przebarwienia
Od 109 zł
Flügger Interior Fix Primer - grunt przyczepnościowy do trudnych podłoży
Od 79,99 zł
Flügger Trend Edition - farby dekoracyjne z metalicznym efektem
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Decorative Magnetic - farba magnetyczna
Od 149 zł
Flügger Colour Sample Transparent - próbka kolorów transparentnych
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 12 z dostępnych 12

Wybór farby do drzwi

Aby pomalować drzwi warto użyć farby akrylowej do drewna. Możesz również wybrać zwykłą farbę do drewna do malowania drzwi, futryn i paneli.


Wybór koloru i połysku farby do drzwi


Najbardziej tradycyjnym kolorem do malowania drzwi jest biały. Jednak malowanie drzwi innym kolorem może nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, zwłaszcza jeśli malujesz drzwi, panele i futryny tym samym kolorem co ściana. Możesz także uzyskać wyjątkowy efekt, wybierając kolor, który kontrastuje z kolorem ścian. Podczas wyboru farby do drzwi warto również zastanowić się nad połyskiem. Najczęściej używa się półmatowej farby, ale istnieje wiele różnych stopni połysku, które nadają piękne wykończenie. Im wyższy połysk, tym bardziej lśniący będzie ostateczny efekt.


Malowanie drzwi


Tak samo jak w przypadku innych prac malarskich, ważne jest dobre przygotowanie podłoża. Drzwi są łatwiejsze do pomalowania, gdy są zamontowane w futrynie, ponieważ wówczas obie strony można pomalować jednocześnie. Chociaż może wydawać się, że demontaż drzwi i malowanie ich na płasko jest łatwiejsze, to przede wszystkim związane jest to z dużym wysiłkiem związanym z demontażem drzwi. Grubość warstwy farby na drzwiach również się zwiększy, gdy będą one leżeć na płasko, co może spowodować, że drzwi nie będą pasować do futryny. Na początek drzwi trzeba dokładnie umyć, aby usunąć zabrudzenia i kurz. Po umyciu powierzchnie i krawędzie drzwi powinny być starannie oszlifowane drobnym papierem ściernym. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić powierzchnię i usunąć cały kurz po szlifowaniu. Dobra warstwa podkładu zapewni lepszą przyczepność podłoża. Jeśli malujesz ciemne drzwi na jasny kolor, podkład również pomoże ukryć ciemny kolor. Jeśli drzwi mają sęki lub inne niedoskonałości, warto również zastosować specjalny podkład. Dzięki temu unikniesz plam lub przebarwień. Po pierwszej warstwie podkładu warto jeszcze raz lekko przeszlifować drzwi. Dzięki temu wyrównamy powierzchnię. Podczas bardzo dokładnego malowania drzwi zaleca się ścieranie między warstwami farby papierem ściernym o gradacji 150-180. Pamiętaj zawsze o dokładnym oczyszczeniu podłoża z pyłu po szlifowaniu. Aby równomiernie rozprowadzić farbę na całej powierzchni drzwi, praktykuje się malowanie wałkiem na przemian w poprzek i wzdłuż drzwi. Na końcu, długimi ruchami wałka wzdłuż drzwi, usuwa się nierówności i ślady po wałku. Dla krawędzi i boków drzwi warto również użyć wałka. Jeśli drzwi mają wycięcia lub inne detale, można użyć małego pędzla.


Potrzebne materiały do malowania drzwi:
  • Środek czyszczący
  • Papier ścierny
  • Podkład
  • Wałek malarski
  • Mały pędzel