Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Grunty do drewna

Gruntowanie drewna, to istotny etap w obróbce drewna. Zapewnia on drewnu optymalną powierzchnię do dalszej obróbki, dzięki czemu końcowy efekt pozwoli Ci uzyskać piękny wygląd i trwały rezultat.
2 szt.
Flügger Interior Stop Primer - grunt izolujący przebarwienia
Od 109 zł
Flügger Interior Fix Primer - grunt przyczepnościowy do trudnych podłoży
Od 79,99 zł
Wyświetla 2 z dostępnych 2

Grunty do drewna


Czym jest grunt do drewna?


Jeśli planujesz pomalować nowe drewno, ważne jest, aby rozpocząć prace malarskie od gruntu do drewna. Dotyczy to wszystkich rodzajów drewna, surowego, czy też wcześniej poddanego obróbce. Grunt do drewna nie tylko zapewnia drewnu najlepsze warunki do uzyskania jednolitego efektu, ale również stanowi optymalną powierzchnię do lepszej przyczepności farby. Dzięki gruntowaniu drewna otrzymasz zatem rezultat bardziej trwały.


Grunty do drewna - co trzeba wiedzieć?


Kiedy przygotowujesz drewno do dalszej obróbki, to właśnie grunt do drewna tworzy optymalne warunki dla końcowego etapu. Grunt do drewna posiada wiele pozytywnych cech, które zapewniają bardziej równomierne i jednolity efekt oraz dobrą przyczepność do następnej warstwy farby. Wśród gruntów do drewna występują trzy rodzaje gruntów stosowane w pomieszczeniach:

  • Grunt do drewna surowego
  • Grunt do wcześniej malowanego drewna
  • Farba blokująca do drewna

Grunt do drewna do stosowania wewnątrz pomieszczeń


Jeśli zamierzasz malować sufity lub inne elementy drewniane z plamami lub przebarwieniami, ważne jest, aby rozpocząć od zagruntowania drewna. W przypadku wyraźnych oznak przebarwień może być konieczne nałożenie dwóch warstw gruntu do drewna. Zawsze pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu przed zastosowaniem produktu.


Aby odpowiednio nałożyć grunt możesz użyć pędzla lub posłużyć się wałkiem. Pamiętaj, że kluczem do idealnie pomalowanej powierzchni jest odpowiednio przygotowane podłoże.


Grunt do drewna na zewnątrz budynków


Należy takżę pamiętać, że gruntowanie drewna na zewnątrz jest kluczowym krokiem w procesie ochrony drewna przed wpływem warunków atmosferycznych. Drewno narażone na działanie deszczu, słońca i zmian temperatur powinno być gruntowane, aby osiągnąć trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Grunt do drewna tworzy nie tylko solidne podłoże dla kolejnych warstw farby, ale także stanowi barierę ochronną, chroniąc drewno przed wilgocią, promieniowaniem UV i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki zastosowaniu gruntu do drewna na zewnątrz, osiąga się doskonałą ochronę przed rozkładem i zapewnia dłuższy żywot drewna używanego na zewnątrz budynków czy konstrukcji.