Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
 • ...

Farby do ścian

Dzięki szerokiej ofercie farb do ścian Flügger możesz odświeżyć swój dom i mieszkanie lub nadać im niepowtarzalny charakter. Każdego dnia ściany narażone są na liczne ubrudzenia orasz uszkodzenia. W ofercie Flügger znajdziesz farby w różnym stopniu połysku, charakteryzujące się zróżnicowanymi właściwościami. Dzięki systemowi barwienia, farby do ścian Flügger dostępne są w wielu kolorach.
21 szt.
Flügger Flutex 2S - antyrefleksyjna farba do sufitów
Od 84,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso 1 Ultramat - głebokomatowa farba do ścian i sufitów
Od 109 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso 20 H2O - Farba do mokrego pomieszczenia
Od 109 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso AÏR - farba do ścian dla alergików
Od 649 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Flutex Pro 5 - matowa farba do ścian i sufitów
Od 94,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Flutex Pro 7 - farba do ścian o połysku satynowym
Od 94,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wall Primer Pro
Od 429 zł
Perform 5
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Perform 7
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Perform 10
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wall Primer Perform
Od 369 zł
Flügger Flutex 2S - antyrefleksyna farba do sufitów
Od 219 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger grunt wodny niekapiący - grunt pod farby i gładzie
Od 34,99 zł
Flügger Interior Stop Primer - grunt izolujący przebarwienia
Od 109 zł
Flügger Trend Edition - farby dekoracyjne z metalicznym efektem
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
Decorative Magnetic
Od 149 zł
Flügger Ding Dong - akrylowy lakier dekoracyjny do ścian
Od 134 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 20 z dostępnych 21

Farba do ścian


Wybór farby ściennej

Szukając farb do ścian mamy do wyboru wiele różnych opcji. Wybierając farbę ścienną, ważne jest, by wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, które chcemy pomalować. Farba do ścian ma nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną ale również spełniać wymagania funkcjonalne pomieszczenia. Należy również zwrócić uwagę na stopień połysku. Wybór farby ściennej zależy również od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. W ofercie Flügger dostępne są klasyczne farby do ścian oraz farby dekoracyjne.


Wybór koloru i połysku farby ściennej

Wybór koloru farby do ścian zależy oczywiście od osobistych preferencji. Farby Flügger dostępne są w systemie barwienia, co oznacza, że farby dostępne są w formie baz, a barwione są w sklepie na wskazany przez klienta kolor. Inspiracje kolorystyczne możesz zaczerpnąć z naszej palety kolorów lub wzorników dostępnych w sklepach Flügger farby.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru koloru, zawsze możesz rozpocząć od przetestowania próbek kolorów na ścianach pomieszczenia.

Przy wyborze połysku farby ściennej, zasada jest taka, że im wyższy połysk, tym bardziej lśniąca będzie powierzchnia. Wybierając niski połysk, powierzchnia będzie matowa. Wysoki połysk natomiast daje gładką i odporną na ścieranie powierzchnię, ułatwia czyszczenie ścian i zapobiega przenikaniu wilgoci do powierzchni.

 • Połysk 1-4:
 • Ten połysk farby ściennej zaleca się do pokoi, które są narażone na lekkie zabrudzenia i ścieranie. Ściany z tym połyskiem wytrzymują kurz i można je czyścić wilgotną szmatką.

 • Połysk 5-10:
 • Ten połysk farby ściennej nadaje się do salonów, sypialni, pokojów dziecięcych, korytarzy i przedsionków, które są narażone na lekkie zabrudzenia i ścieranie. Ściany z tym połyskiem można czyścić delikatnymi środkami czyszczącymi oraz wilgotną szmatką.

 • Połysk 20-30:
 • Ten połysk farby ściennej jest bardzo trwały i zaleca się go do użytku w kuchniach i łazienkach. Połysk ten czyni powierzchnię zmywalną i odporną na wilgoć, jednocześnie zapobiegając przenikaniu wilgoci z pary wodnej do powierzchni. Nie jest wodoodporny.

Wydajność farby ściennej

Farba ścienna, w zależności od podłoża i metody nakładania, najczęściej ma wydajność około 8 metrów kwadratowych na litr. Możesz użyć następujących wytycznych do obliczenia ilości potrzebnej farby ściennej:

 • 3 litry: Wystarczają na około 20-24 metry kwadratowe
 • 5 litrów: Wystarcza na około 30-35 metrów kwadratowych
 • 10 litrów: Wystarcza na około 60-70 metrów kwadratowych

Jak malować farbą do ścian?

Przed rozpoczęciem malowania ścian farbą ważne jest, aby odpowiednio przygotować podłoże, dlatego:

 1. Oczyść ścianę ze starej, luźno przylegającej farby i dokładnie ją umyj za pomocą odpowiednich preparatów, aby usunąć brud i tłuszcz z powierzchni.
 2. Napraw wszelkie dziury, pęknięcia lub uszkodzenia na ścianie masą do szpachlowania. Następnie przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym. Powtórz proces czyszczenia, aby usunąć cały pył szlifierski przed rozpoczęciem malowania.
 3. Zabezpiecz podłogi taśmą malarską i zakryj inne obszary, aby uniknąć konieczności czyszczenia po zakończonym malowaniu.
 4. Jeśli jest taka potrzeba - zagruntuj ścianę. Grunt nakładaj na ścianę pędzlem w zakamarkach, w rogach i wzdłuż paneli, a do dużych powierzchni używaj wałka malarskiego. Możesz również użyć drążka teleskopowego, aby łatwiej malować długimi ruchami na dużych powierzchniach. Pozwól ścianie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy.
 5. Pomaluj ścianę farbą w ten sam sposób, w jaki nakładany był grunt. Pamiętaj, aby przed malowaniem kolejną warstwą zachować rekomendowany czas schnięcia.

Co, oprócz farby, przyda Ci się do pomalowania ścian?

 • Środek czyszczący
 • Grunt i masa szpachlowa
 • Taśma malarska i folia
 • Pędzel
 • Wałek i kuweta malarska
 • Drążek teleskopowy