Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do okien

Malowanie okien pozwala odświeżyć okna i parapety, aby znów wyglądały jak nowe i jednocześnie były odporne na warunki atmosferyczne w domu.
12 szt.
Interior Strong Finish 20
Od 144 zł
Mat
Połysk
Półmat
Strong Finish 40
Od 154 zł
Mat
Połysk
Półmat
Interior High Finish 5
Od 79,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 20 - emalia akrylowa do drewna w półmacie
Od 99,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 50 - emalia akrylowa do drewna w półpołysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 90 - emalia akrylowa do drewna w połysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior Stop Primer - grunt izolujący przebarwienia
Od 109 zł
Flügger Interior Fix Primer - grunt przyczepnościowy do trudnych podłoży
Od 79,99 zł
-30%
Flügger Wood Tex Window - farba do drewnianych ram okiennych i drzwi
Od 69,99 zł
Przed 99,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Próbka koloru
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Próbka Transparent - próbka kolorów transparentnych
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 12 z dostępnych 12

Czym jest farba do okien?


Farba do okien to farba specjalnie opracowana do malowania okien. Nie tylko przylega, ale również tworzy twardą, wytrzymałą i odporną powierzchnię. Dlatego ważne jest, aby malować farbą specjalnie opracowaną do okien, tak, by uzyskać najlepszy i najbardziej trwały efekt.


Jak wybrać farbę do okien drewnianych?


Kiedy malujesz okna i parapety do użytku wewnętrznego, ważne jest przede wszystkim wybranie farby do okien, a nie zwykłej farby. Farba do okien została bowiem specjalnie opracowana, aby przetrwać warunki atmosferyczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Istnieje więc farba do okien przeznaczona zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.


Wybór koloru do farby do okien


Podobnie jak w przypadku innych rodzajów farb, farbę do okien można barwić. Jeśli brakuje Ci inspiracji do wyboru koloru, możesz skorzystać z naszej palety kolorów lub kreatora kolorów online. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zacząć od przetestowania kolorów przy użyciu próbek kolorów, zanim przystąpisz do malowania.Jeśli planujesz zmienić kolor na białe okna lub odświeżyć biały kolor, warto wiedzieć, że technicznie białe okna nie są białe. Faktycznie mają one specjalny kod koloru. To tradycyjny kolor ze strony producenta, nazywany RAL 9010. Warto go wziąć pod uwagę podczas rozważań dotyczących koloru. Ten kolor również możemy wybarwić.


Na co zwrócić uwagę przed malowaniem okien drewnianych?


Renowacja okien drewnianych nie różni się wiele od renowacji mebli. Dobre przygotowanie podłoża ma duże znaczenie dla ostatecznego rezultatu malowania. Usuń więc wszelkie luźne elementy, farbę i zniszczone włókna drewna. Możesz to łatwo zrobić, czyściąc i szlifując powierzchnię za pomocą środka gruntującego i papieru ściernego. Dobre podłoże jest ważne zarówno dla zwiększenia trwałości, zdolności krycia, ochrony przed wilgocią, jak i również hamuje wzrost pleśni i grzybów. Po oczyszczeniu i oszlifowaniu okien nakłada się na nie olej gruntujący. Następnie okna pokrywa się dwoma lub więcej warstwami farby gruntowej dla uzyskania optymalnej trwałości i ochrony. Użyj osłon i taśmy malarskiej, aby nie trzeba było czyścić resztek farby z szyb po zakończeniu malowania. Jeśli okna nigdy nie były malowane i chcemy pomalować surowe drewno, wystarczy lekko je zmatowić, zagruntować, a następnie położyć minimum dwie warstwy farby.


Farba do okien drewnianych - czas schnięcia


W porównaniu do innych rodzajów farb, farba do okien schnie bardzo szybko. Sprawia to, że praca jest bardzo praktyczna, ponieważ możesz nakładać kilka warstw farby tego samego dnia. Możesz więc także szybko zamknąć okna po zakończeniu malowania. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy są całkowicie suche.