Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Lakiery do podłóg

Lakier do podłóg nadaje drewnianym powierzchniom piękną fakturę, zachowując naturalną strukturę drewna i słoje. Powierzchnia podłóg staje się zarówno trwała, odporna na ścieranie, jak i odpychająca brud. Lakier do podłóg nadaje podłodze estetyczne wykończenie, jednocześnie zapewniając optymalną trwałość i zwiększając odporność.
4 szt.
Można używać po 24 godzinach
Flügger Grunt do podłóg drewnianych - gruntowanie drewnianych podłóg przed lakierowaniem
Od 124 zł
Można używać po 24 godzinach
Flügger Lakier do podłóg Quick Finish - szybkoschnący lakier do podłóg drewnianych
Od 439 zł
Mat
Połysk
Półmat
Można używać po 24 godzinach
Flügger Lakier do podłóg półpołysk - lakier do podłóg drewnianych w półpołysku
Od 149 zł
Mat
Połysk
Półmat
Można używać po 24 godzinach
Flügger Lakier do podłóg w połysku - wytrzymały lakier do podłóg drewnianych w połysku
Od 149 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 4 z dostępnych 4

Lakier do podłóg


Czym jest lakier do podłóg?


Lakier do podłóg tworzy warstwę na powierzchni podłogi, sprawiając, że staje się ona zarówno odporna na ścieranie, jak i odpychająca brud. Lakier chroni więc podłogę przed zużyciem, które z czasem występuje, i jest doskonałym wyborem do podłóg szczególnie mocno obciążanych.


Wybór lakieru do podłóg


W zasadzie można stosować lakier do wszystkich rodzajów drewna, jeśli są one wcześniej zabezpieczone odpowiednim podkładem. Jednak istnieje kilka środków ostrożności, które warto rozważyć przy niektórych specjalnych rodzajach drewna. Jeśli Twoje podłogi były wcześniej bielone lub zostały zabezpieczone mydłem lub olejem, zacznij od zeszlifowania podłogi, aby uzyskać zupełnie czystą i nową powierzchnię do lakierowania.


Wybór koloru i połysku lakieru do podłóg


Jeśli chcesz, aby Twoje podłogi miały kolor, dobrym pomysłem może być pomalowanie podłogi przed zastosowaniem lakieru. Jeśli chodzi o wybór połysku, lakiery do podłóg występują w różnych stopniach połysku. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów farb i lakierów, obowiązuje tu zasada, że im wyższy połysk, tym bardziej błyszczący efekt końcowy, podczas gdy im niższy połysk, tym bardziej matową powierzchnie uzyskasz w efekcie końcowym. W przypadku lakierów Flugger możesz wybierać między ultramatowym, półmatowym, półbłyszczącym lub błyszczącym.


Jak przeprowadzić lakierowanie podłogi?


Przed przystąpieniem do zabiegu lakierowania podłogi drewnianej warto zastanowić się, w jaki sposób podłoga była wcześniej przygotowana. Ma to ogromne znaczenie, które stanowi podstawę do uzyskania pięknego, optymalnego i trwałego rezultatu. Oczyść podłogę odkurzaczem i usuń wszelkie zabrudzenia i tłuszcze za pomocą środka do czyszczenia drewna. Na zakończenie warto dodatkowo oczyścić podłogę wodą z dodatkiem niewielkiej ilości rozcieńczonego octu, aby całkowicie usunąć kamień i resztki mydła po czyszczeniu. Pozwól podłodze dokładnie wyschnąć, nawet 24h. Nałóż lakier do podłóg pędzlem wzdłuż krawędzi i kątów podłogi, a do obszarów większych użyj wałka malarskiego. Warto użyć teleskopowej rączki do wałka, co ułatwi wykonywanie długich ruchów. Nakładaj lakier wzdłuż słoików drewna i rozciągaj na kilka desek podłogowych naraz, aby uniknąć nakładania się warstw. Dostosuj narzędzia w zależności od rodzaju podłogi. Jeśli jest bardzo nierówna, warto użyć pędzla, podczas gdy duża rolka malarska o krótkim włosiu będzie odpowiednia dla równych, gładkich powierzchni. Po zakończeniu lakierowania podłoga musi schnąć minimum 12h. Jeśli planujesz nałożyć drugą warstwę lakieru, pierwszą warstwę należy delikatnie zeszlifować oraz oczyścić z pyłu.


Co Ci się przyda podczas lakierowania podłogi?

  • lakier do podłóg
  • podstawowe środki czystości
  • ścierka
  • pędzel
  • wałek malarski
  • drążek teleskopowy
  • papier ścierny