Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farba tablicowa

Farba tablicowa to specjalny rodzaj farby, który umożliwia pisanie i rysowanie kredą na pomalowanej powierzchni. Farba tablicowa pozwala nadać domowi osobisty charakter i stanowi kreatywne rozwiązanie zarówno do zabawy, jak i organizacji w domu.
1 szt.
Wyświetla 1 z dostępnych 1

Farba tablicowa


Wiele możliwości z farbą tablicową


Dzięki farbie tablicowej unikasz dziur w ścianach po gwoździach. Ponadto możesz swobodnie wybierać rozmiar swojej tablicy. Jednak farba tablicowa nie musi być stosowana tylko na ścianach. Możesz również malować nią bezpośrednio na pojemnikiach na przechowywanie lub tworzyć małe tabliczki lub malować doniczki do ogrodu ziołowego. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.


Dobra jakość farby tablicowej Flügger daje ci bardzo łatwą w czyszczeniu powierzchnię, którą można łatwo umyć wilgotną szmatką - gotową do nowej organizacji i zabawy. Farba tablicowa sprawdzi się w każdym mieszkaniu, rodzaju wnętrza, zarówno w kuchni, przedpokoju jak i w pokoju dziecka. Jest wodoodporna i odporna na ścieranie i zabrudzenia. Posłuży przez lata jako atrakcja dla całej rodziny ponieważ to Ty możesz wybierać, czy umieścisz na niej listę zakupów, czy rysunki dzieci.


Jak malować farbą tablicową?


Przed malowaniem zawsze należy odpowienio przygotować powierzchnię. Czysta i sucha powierzchnia to optymalne podłoże dla każdego projektu malarskiego. Ściągnij ewentualne nierówności na powierzchni za pomocą papieru ściernego i oczyść z pyłu. Jeśli na powierzchni maluje się na nierównościach, nie tylko widać to, ale może to także stanowić przeszkodę w użyciu kredy na tablicy. Przed rozpoczęciem malowania należy również uwzględnić rozmiar tablicy. Jeśli malujesz farbą tablicową na ścianie, warto skorzystać z poziomnicy. Po zmierzeniu i znalezieniu najlepszego miejsca na swoją nową tablicę, czas na ograniczenie tablicy taśmą malarską. Aby zapewnić całkowicie ostre krawędzie farby tablicowej, dobrze jest pomalować wzdłuż taśmy malarskiej z obecną farbą ścienną. Zapobiegnie to temu, aby farba tablicowa nie przedostała się pod taśmę malarską, ale pozostała na krawędzi taśmy. Pozwól farbie ściennej wyschnąć przez 30 minut, zanim będziesz kontynuować malowanie. Gdy krawędzie są suche, jesteś gotowy do pomalowania pierwszej warstwy farby tablicowej. Dla ładnego i trwałego efektu zalecamy pomalowanie dwóch do trzech warstw. Pamiętaj także, aby zdjąć taśmę, zanim farba tablicowa całkowicie wyschnie. Dzięki temu unikniesz zdarzenia, że nowa farba zostanie zdjęta wraz z taśmą, a krawędzie będą nierówne.


Farba tablicowa - jak usunąć?


Jeśli chcesz usunąć farbę tablicową, możesz to zrobić w prosty sposób. Istnieją bowiem szybkie metody na to, jak to zrobić. Możesz usunąć tablicę, szlifując ścianę. Ważne jest, aby dobrze szlifować krawędzie tablicy, aby nie były widoczne, gdy malujesz ścianę farbą. Aby upewnić się, że wszystkie widoczne krawędzie i farba z farbą tablicową zostały usunięte, warto najpierw szlifować grubym papierem ściernym, a następnie drobnym papierem ściernym. Możesz również użyć środka do usuwania farby, który rozpuszcza farbę na bazie wody. Farbę tablicową można będzie więc zeskrobać, ale trzeba pamiętać, że używając środka do usuwania farby, można również usunąć podłoże, na którym została nałożona farba. Gdy farba tablicowa zostanie usunięta, a na powierzchni nie będzie widocznych krawędzi, oczyść ją z kurzu i brudu. Po ponownym wyschnięciu powierzchni jest gotowa do kolejnych prac malarskich.


Farba tablicowa magnetyczna - jak to zrobić?


Jeśli zamierzasz stworzyć tablicę z farbą tablicową, możesz jednocześnie dodać tablicy dodatkową funkcję z użyciem farby magnetycznej. W ten sposób, oprócz pisania i rysowania na tablicy, możesz również zawieszać magnesy bezpośrednio na pomalowanej powierzchni. Farba magnetyczna to zwykła farba zawierająca proszek żelazny, który tworzy efekt magnetyczny. Sprawia to, że tablica jest nie tylko bardziej praktyczna pod względem organizacji, ale daje także możliwość nadania jej bardziej osobistego i dekoracyjnego charakteru za pomocą zdjęć i rysunków.