Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Uszczelniacze i akryle

Istnieje wiele różnych rodzajów mas uszczelniających przeznaczonych do różnych celów. W zależności od tego, co i gdzie masz zamiar uszczelnić, możesz wybrać rodzaj odpowiedni do swojej pracy. Wszystkie mają swoje specjalne właściwości, ale wspólne dla wszystkich jest ich trwałość, łatwość użycia oraz ładne wykończenie.
5 szt.
Flügger Wall Seal Pro - usczelniacz akrylowy
Od 23,99 zł
Flügger Flex Seal Pro - wyjątkowo elastyczny uszczelniacz akrylowy
Od 44,99 zł
Flügger Wall Seal - uszczelniacz akrylowy do ścian
Od 21,99 zł
Flügger Wet Seal - silikonowy uszczelniacz do pomieszczeń mokrych
Od 34,99 zł
Wyświetla 5 z dostępnych 5

Czym jest masa uszczelniająca?

Masa uszczelniająca to klej w tubie, który jest wyciskany za pomocą specjalnego pistoletu. Istnieje wiele różnych rodzajów masy uszczelniającej do różnych zastosowań i powierzchni. Każdy rodzaj masy uszczelniającej ma swoje specjalne właściwości, dlatego ważne jest, aby wybrać masę uszczelniającą, która pasuje do tego, co chcesz uszczelnić. W zależności od rodzaju masy uszczelniającej możesz używać jej do różnych materiałów, takich jak drewno, beton, cegła i gips.


Możesz używać masy uszczelniającej do łączenia różnych powierzchni, do naprawy pęknięć, szczelin lub innych mniejszych uszkodzeń. Możesz zastosować masę uszczelniającą do uszczelniania wokół okien wewnętrznych, listew, paneli i ościeżnic oraz ochrony przed działaniem wody w okolicach umywalek czy wanny.


Wspólne dla wszystkich rodzajów masy uszczelniającej są ich dobre właściwości, trwałość i łatwość aplikacji. Masa uszczelniająca łatwo wyciska się za pomocą pistoletu do uszczelnień i następnie równomiernie rozprowadza. W zależności od rodzaju masy uszczelniającej możesz wybierać spośród różnych kolorów, takich jak biały, czarny, szary, brązowy czy niebieski.


Do czego można używać masy uszczelniającej?


Możesz używać masy uszczelniającej do:

  • Łączenia różnych powierzchni i otworów
  • Naprawy pęknięć, szczelin i drobnych uszkodzeń
  • Uszczelniania wokół okien, listew, paneli i ościeżnic

Rodzaje mas uszczelniających

Przy wyborze masy uszczelniającej, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, co i gdzie chcesz uszczelnić. Różne rodzaje masy uszczelniającej mają bowiem swoje specjalne właściwości, co sprawia, że ich możliwości są od siebie różne.

  1. Masa do spoinowania
  2. Masa do spoinowania to zazwyczaj masa akrylowa, która jest używana do łączenia różnych powierzchni, pęknięć, szczelin lub do naprawy mniejszych uszkodzeń. Masa ta jest elastyczna, co sprawia, że nadaje się do malowania i jest bardzo odpowiednia do prac malarskich. Możesz łatwo ukryć łączenia i naprawy, uzyskując ładne wykończenie. Masa do spoinowania może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz, z wyjątkiem pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Możesz używać masy do materiałów takich jak drewno, beton, kamień i gips.


  3. Masa akrylowa
  4. Masa akrylowa zwana również masą malarską, jest typowym składnikiem stosowanym do pracy z masą malarską. Masa akrylowa jest stosowana do łączenia różnych rodzajów powierzchni oraz do naprawy mniejszych pęknięć, szczelin i innych mniejszych uszkodzeń. Masa akrylowa ma zdolność do uszczelniania oprócz łączenia i naprawy. Ponadto masa akrylowa doskonale uszczelnia przed powietrzem i wykazuje efekt izolacji akustycznej. Ze względu na swoją elastyczność może łatwo dostosować się, zapobiegając powstawaniu nowych pęknięć lub szczelin oraz pękania farby z upływem czasu. Masa akrylowa jest więc często używana w połączeniu z farbą, ponieważ, w przeciwieństwie do na przykład masy silikonowej, można ją pomalować. Malowanie masy akrylowej zapobiegnie również żółknięciu lub blaknięciu masy na przestrzeni czasu.


  5. Masa silikonowa
  6. Masa silikonowa zwana również masą do obszarów mokrych, ponieważ najczęściej stosuje się ją w obszarach mokrych lub miejscach w domu narażonych na wilgoć lub wpływ wody. Masa silikonowa została stworzona do uszczelniania w obszarach takich jak łazienka, gdzie występuje wilgoć i zmienne temperatury. Masa silikonowa może być również używana z powodzeniem w kuchni do łączenia ściany z blatem kuchennym lub wokół umywalki, gdzie występuje bezpośredni wpływ wody. Masa silikonowa zawiera substancje grzybobójcze, które pomagają chronić przed rozwojem pleśni i zapobiegają gniciu fug.