Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do drewna

Malowanie drewna w domu może być konieczne z wielu powodów. Drewno w domu z czasem ulega zużyciu i potrzebuje odświeżenia, nowe drewno z kolei wymaga pierwszego malowania oraz impregnacji. Produkty do drewna Flügger sprawdzą się w obu przypadkach. Wybierz je także, gdy masz ochotę po prostu zmienić kolor swoich mebli.
13 szt.
Flügger Interior Strong Finish 20 - emalia PU do drewna i metalu
Od 144 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 5 - emalia akrylowa do drewna w macie
Od 79,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 20 - emalia akrylowa do drewna w półmacie
Od 99,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 50 - emalia akrylowa do drewna w półpołysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior High Finish 90 - emalia akrylowa do drewna w połysku
Od 114 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior Stop Primer - grunt izolujący przebarwienia
Od 109 zł
Flügger Interior Fix Primer - grunt przyczepnościowy do trudnych podłoży
Od 79,99 zł
Flügger Natural Wood Lye - ług do rozjaśniania drewna
Od 84,99 zł
Flügger Decorative Magnetic - farba magnetyczna
Od 149 zł
Flügger Colour Sample - próbka kolorów kryjących
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Colour Sample Transparent - próbka kolorów transparentnych
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 13 z dostępnych 13

Malowanie drewna pokrytego wcześniej farbą lub lakierem


Przed rozpoczęciem malowania drewna wewnątrz budynku, ważne jest, aby ustalić, jakie drewno masz zamiar pomalować. Wpływa to na to, jakie działania musisz podjąć, aby odpowiednio przygotować podłoże. Jeśli masz na celu pomalowanie drewna, które wcześniej było malowane lub lakierowane, konieczne będzie dokładne oczyszczenie, szlifowanie i pomalowanie podkładem przed nałożeniem farby do drewna. Zapewnia to najlepszą bazę, na której farba do drewna może się przyczepić. Jednak zapewnia to również piękną, jednolitą i gładką powierzchnię po zakończeniu prac malarskich.


Malowanie surowego drewna


Jeśli masz do czynienia z nowym drewnem, będzie to wiązało się z dodatkowymi krokami w pracach przygotowawczych. Sęki i inne naturalne cechy drewna mogą przebijać przez pomalowaną powierzchnię, tworząc plamy lub przebarwienia. Można tego uniknąć, malując drewno farbą blokującą lub lakierem. Farba blokująca pomaga wyrównać powierzchnię i poprawia przyczepność farby.


Przed rozpoczęciem malowania drewna


Nie ważne, czy malujemy meble, panele, listwy, duże powierzchnie, takie jak ściany i sufity, czy drzwi, okna i futryny, najważniejsze zawsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Zawsze zaczunaj od dokładnego oczyszczenia powierzchni. Podczas czyszczenia możesz również sprawdzić, czy drewno ma rysy, drobne uszkodzenia, dziury lub zadrapania. Do naprawy użyj masy szpachlowej, a po jej wyschnięciu delikatnie zeszlifuj, aby uzyskać równą i gładką powierzchnię. Zanim przystąpisz do malowania dokładnie oczyść powierzchnię, aby pozbyć się pyłu po szlifowaniu.


Podczas malowania drewna


Podczas malowania drewna wewnątrz pomieszczeń zacznij od malowania pędzlem krawędzi, narożników i drobnych szczegółów, takich jak wgłębienia w drewnie. Często dotyczy to paneli, listew, okien i drzwi. Aby uzyskać piękny efekt, farbę nakładaj pędzlem wzdłuż włókien drewna.

Wybór połysku farby do drewna


Jeśli planujesz malować listwy czy panele, warto wybrać farbę o wysokim połysku. Możesz wybrać wykończenie o połysku 20, 50 lub 90, które nadaje listwom i panelom piękną, lśniącą powierzchnię, jednocześnie ułatwiając czyszczenie. To samo dotyczy farby do drewna na okna, drzwi i futryny.


Wybór koloru farby do drewna


Biały to tradycyjny kolor farby do drewna i zawsze pozostaje popularny. Jednak biały ma wiele odcieni. Istnieje wiele różnych odcieni bieli, z których każdy wygląda zupełnie inaczej w efekcie końcowym. Jeśli musisz odświeżyć farbą drewno wewnątrz budynku, zwróć uwagę na kolor RAL 9010. Jest to tradycyjny kolor stosowany przez większość producentów okien i drzwi. W sklepach Flügger farby możesz wybarwić farby także w kolorach z wzroników RAL, czy NCS. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru koloru do malowania drewna wewnątrz budynku, skorzystaj z palety kolorów dostępnej w naszych sklepach.