Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
 • ...

Olej do blatów

Olej do blatów pozwoli Ci odświeżyć nawet najbardziej zużyte i zniszczone drewniane blaty w domu. Dzięki użyciu oleju do blatów drewnianych uzyskasz piękny i naturalny wygląd, przy zachowaniu słoi i naturalnej struktury. Poprzez zastosowanie oleju do blatów drewnianych powierzchnia staje się nie tylko łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu, ale także trwalsza.
1 szt.
Flügger Olej do blatów - olej do zabezpieczania i dekoracji blatów
Od 134 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 1 z dostępnych 1

Olej do blatów

Czym jest olej do blatów drewnianych?

Olej do blatów drewnianych nasyca drewno, nadając mu utwardzoną powierzchnię, co chroni drewno przed zabrudzeniem, kurzem i tłuszczem. Drewno dobrze nasycone olejem do blatów jest odporne na pękanie i powstawanie szczelin, a także wnikanie wody. Jest to szczególnie korzystne w przypadku blatów kuchennych, które są narażone na działanie wody i tłuszczu. Olej do blatów drewnianych, dzięki swojej powierzchni odpornej na zabrudzenia, ułatwia również utrzymanie czystości blatu.


Wybór oleju do blatów drewnianych

Wybór oleju do blatów zależy od rodzaju drewna, które zamierzasz odświeżyć. Niezależnie od tego, jaki olej do blatów drewnianych wybierzesz, nasyci on powierzchnię, nadając jej odporność na wodę i zabrudzenia, co zapewni drewnu długą żywotność.


Bezbarwny olej do blatów drewnianych podkreśli naturalny blask drewna i jego strukturę. Ten rodzaj oleju można stosować na wszystkich rodzajach drewna. Możesz również wybrać olej do blatów drewnianych w kolorze mahoniowym.


Jak często należy stosować olej do blatów drewnianych?

Jeśli masz wątpliwości, czy blat drewniany potrzebuje olejowania, możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy kropla wody na blacie, aby zobaczyć, jak drewno reaguje. Jeśli kropla wody pozostaje na powierzchni, blat jest wciąż nasycony olejem i ma utwardzoną powierzchnię. Jeśli jednak kropla wody rozlewa się po drewnie, oznacza to, że blat potrzebuje nowego nasycenia olejem, aby ponownie stał się odporny.


Jak stosować olej do blatów drewnianych?

Zanim rozpoczniesz stosowanie oleju do blatów drewnianych, ważne jest wykonanie kilku prac przygotowawczych. Odpowiednie przygotowanie podłoża gwarantuje optymalny efekt i zapewnia estetyczny rezultat końcowy.

 1. Jeśli blat był wcześniej malowany lub lakierowany, powierzchnię należy najpierw przeszlifować do surowego drewna. Jeśli blat był wcześniej olejowany, można odświeżyć powierzchnię, myjąc ją środkiem do czyszczenia drewna.
 2. Niezależnie od tego, czy to nowo szlifowane drewno, czy surowe drewno, przed nałożeniem oleju do blatów, należy wstępnie oczyścić je środkiem do czyszczenia drewna.
 3. Nałóż olej do blatów pędzlem równomiernie na całą powierzchnię. Jeśli na powierzchni pojawią się miejsca suchego oleju, blat potrzebuje kolejnej warstwy oleju.
 4. Dobrze jest wmasować olej w drewno przy użyciu bezpyłowej szmatki, aby drewno zostało w pełni nasączone. Zalecamy 2-3 zabiegi dla uzyskania najlepszego rezultatu.
 5. Wytrzyj powierzchnię, aby usunąć nadmiar oleju i zapobiec klejeniu się blatu po zakończeniu procesu.

Do przeprowadzenia olejowania blatów drewnianych będziesz potrzebować:

 • Środek do czyszczenia drewna
 • Papier ścierny
 • Olej do blatów drewnianych
 • Pędzel
 • Bezpyłowa szmatka