Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do grzejników

Grzejniki w domu mogą z biegiem czasu ulec znacznemu zużyciu i zacząć wyglądać na matowe. Dzięki farbie do grzejników możesz szybko i łatwo nadać starym grzejnikom nowy wygląd,dzięki czemu uzyskasz zupełnie nowy i świeży wygląd w swoim domu. Dowiedz się więcej o farbie do grzejników.
4 szt.
Flügger Trend Edition - farby dekoracyjne z metalicznym efektem
Od 189 zł
Mat
Połysk
Półmat
grunt do powierzchni metalowych chroniący i poprawiający przyczepność
Od 99,99 zł
Próbka koloru
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 4 z dostępnych 4

Farba do grzejników


Farba do grzejników jest farbą odporną na wysoką temperaturę, opracowaną specjalnie do stosowania na grzejnikach. Farba grzejnikowa wytrzymuje stałe ciepło i wytrzymuje temperatury do 80 stopni. Dlatego też przy wyborze farby do grzejników ważne jest, aby wybrać odporną na wysoką temperaturę farbę akrylową lub emalię akrylową, opracowaną specjalnie do wysokich temperatur. W przypadku użycia innego rodzaju farby, która nie jest w stanie wytrzymać ciągłego narażenia na ciepło, farba może ostatecznie zżółknąć.


Farba grzejnikowa występuje zarówno w formie sprayu, jak i farby w płynie, którą należy nakładać za pomocą pędzla i wałka malarskiego. Wybór farby do grzejników zależy zatem od tego, co jest najłatwiejsze dla typu grzejnika, który zamierzasz malować.


Farba w sprayu do grzejników może być szczególnie korzystna w przypadku starszych grzejników, których przód jest często falisty. Dotyczy to zarówno aplikacji gruntu jak i farby na kaloryfery. Należy jednak pamiętać, że konsystencja jest bardziej płynna i aby uniknąć powstawania zacieków, należy zachować odpowiednią odległość od grzejnika.


Wybór koloru i połysku farby do grzejników


Jeśli zdecydujemy się na malowanie farbą w płynie i nakładanie za pomocą pędzla i wałka, wybór kolorów będzie zdecydowanie większy w porównaniu z farbą w sprayu do grzejników. Jeśli brakuje Ci inspiracji przy wyborze koloru, możesz zainspirować się na naszej stronie internetowej.


Malowanie grzejnika


Dokładne prace przygotowawcze są ważne przy każdym malowaniu. Zapewniają nie tylko ładny efekt po nałożeniu ostatniej warstwy farby na grzejniki, ale także większą trwałość.


Kaloryfery należy dokładnie wyczyścić środkiem czyszczącym, aby usunąć brud, kurz i tłuszcz. Pamiętaj, aby później umyć czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła i brudu. Jeśli na grzejniku pozostanie luźna farba, można ją usunąć szpachelką, skrobaczką lub szczotką drucianą. Jeżeli są jakieś miejsca, w których stara farba przykleiła się i nie można jej w ten sposób usunąć, można ją po prostu pozostawić do przeszlifowania. Następnie przeszlifuj powierzchnię pod kątem rdzy i resztek farby. Szlifowanie powoduje również zmatowienie gładkich i błyszczących powierzchni metalowych, dzięki czemu farba dobrze przylega. Jeśli zamierzasz malować farbą w sprayu, dobrze zabezpiecz powierzchnie przylegające do grzejników żeliwnych.


Przed malowaniem grzejnika nałóż warstwę podkładu, aby uzyskać dobrą przyczepność. Jeżeli po przeszlifowaniu nadal widoczne są obszary rdzy, można na odsłonięte obszary zastosować podkład hamujący rdzę. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie rozwinie się i nie wniknie w malowaną powierzchnię. Jeśli zamierzasz malować farbą do grzejników, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie najpierw od tylnych części, narożników, krawędzi i wycięć, a na końcu pomalowanie przodu. W zależności od rodzaju malowanego grzejnika ważne jest, aby malować długimi i spokojnymi pociągnięciami. W przypadku malowania farbą w sprayu ważne jest również zachowanie odpowiedniej odległości 25-30 cm od grzejnika. Natryskiwać powinno się bardzo cienkimi warstwami, aby zapobiec spływaniu farby.


Czego potrzebujesz, aby pomalować grzejniki żeliwne?


To, czego potrzebujesz do malowania farbą do grzejników, zależy od tego, jak chcesz malować, jednak w przypadku obu rodzajów prac malarskich obowiązują te same prace wstępne.

Co będzie Ci potrzebne?

  • Skrobak do szpachli lub szczotka druciana
  • Papier ścierny
  • Podłoże hamujące rdzę
  • Farba do grzejników
  • Mały pędzel
  • Wałek malarski