Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Jaką farbę wybrać do pomalowania pokoju dziecięcego?

Malowanie pokoju dziecka – wszystko czego potrzebujesz

Jeśli chcesz poznać wskazówki jak dobrać kolor do pokoju dziecka, przejdź tutaj. W poniższym artykule skupimy się na farbach, które wybarwimy dla Ciebie na dowolny kolor z palet: Flügger, RAL lub NCS.

Może Ty i Twój partner spodziewacie się nowego członka rodziny? A może ściany w pokoju dziecięcym po prostu wymagają remontu, bo nastolatek wyrósł z dziecinnej tapety? Niezależnie od okazji, na tej stronie znajdziesz wiele dobrych rad i trików, które przydadzą się, gdy pokój dziecięcy będzie wymagał ponownego remontu.

To, o czym warto pamiętać, przygotowując pokój dziecięcy dla najmniejszego członka rodziny, to kolory i światło. Bez względu na to, czy chcesz pomalować, czy wykorzystać designerską tapetę, zdecydowana większość dzieci najlepiej rozwija się w jasnym, pozytywnym i kolorowym otoczeniu.

Czy kierować się przy wyborze farby? Aby była łatwa w utrzymaniu czystości! Polecamy farby z delikatnym satynowym połyskiem.

Pomocne w wyborze produktu są liczby umieszczone na opakowaniu farby – symbolizują one stopień połysku. Im niższa liczba, tym efekt wykończenia jest bardziej matowy, im wyższa, tym większy połysk uzyskasz.

Przykładowo: farba Dekso 1 Ultramat to najbardziej matowa propozycja ze wszystkich dostępnych w ofercie Flügger. Z kolei produkt Dekso 20 H2O wyróżnia się pięknym, satynowym połyskiem.

Do pomalowania ścian w pokoju dziecięcym postaw na pierwszą klasę ścieralności, aby łatwo móc je utrzymać w czystości. Możesz wybrać produkty z dwóch serii:

Porady eksperta


Małe nierówności na ścianie

Jeśli chcesz ukryć małe nierówności na ścianie oraz uzyskać elegancki efet, wybierz farbę matową np. Dekso 1 Ultramat, Dekso 5 lub Flutex PRO 5.

Częste zmywanie zabrudzeń ze ściany

Jeśli wiesz, że ściana będzie często czyszczona, wybierz produkt o satynowym połysku, z którego łatwiej będzie usunąć zabrudzenia. Na przykład: Flutex PRO 10.

Ciemne kolory farby

Jeśli wiesz, że chcesz ciemny kolor, wybierz produkt o satynowym połysku, aby wydobyć piękną barwę. Na przykład: Flutex PRO 10.

Jednolita biel na ścianach i suficie

Pierwszym wyborem do sufitów w pokoju dziecięcym jest farba Flutex 2S. Jeśli jednak decydujesz się pomalować pokój dziecięcy jednym produktem lub zależy Ci na identycznej bieli na ścianie i suficie, wybierz matowy produkt w systemie barwienia – np. Flutex DEKSO 5 lub DEKSO 1 Ultramat.