Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
 • ...

Mydło do podłóg

Drewniane podłogi, które z czasem mogą ulec znacznemu zużyciu i zabrudzeniu wymagają specjalnej pielęgnacji. Zastosowanie mydła do podłóg stanowi łatwy sposób na skuteczną konserwację, trwałość i odporność drewnianych podłóg.
1 szt.
Flügger Natural Wood Mydło z olejem - do czyszczenia i renowacji olejowanych podłóg drewnianych
Od 79,99 zł
Wyświetla 1 z dostępnych 1

Mydło do podłóg

Czym jest mydło do podłóg?

Mydło do podłóg to specjalne mydło do czyszczenia i nasycania nieobrobionych lub wcześniej mydło- i wapniowo traktowanych powierzchni drewnianych. Oprócz właściwości czyszczących, mydło do podłóg nasącza pory drewna, zapobiegając wysuszeniu i pękaniu drewna. Mydło do podłóg zawiera również wosk, który tworzy ochronną warstwę, dzięki czemu powierzchnia staje się odporna na zabrudzenia, kurz, tłuszcze i wnikanie płynów.


Wybór mydła do podłóg

Przy pielęgnacji i konserwacji drewnianych podłóg ważne jest stosowanie mydła do podłóg, a nie zwykłych uniwersalnych środków czyszczących. Mydło do podłóg zawiera szereg właściwości, które są istotne dla pielęgnacji i trwałości drewnianej podłogi.


Mydło do podłóg występuje w różnych odmianach w zależności od rodzaju drewna, które chcesz umyć, i pożądanego rezultatu. Standardowe mydło do podłóg może być stosowane do wszystkich gatunków drewna. Nadaje drewnu lekko złocisty wygląd i jest często używane do naturalnych gatunków drewna lub ciemniejszych odmian.


Jeśli drewniana podłoga jest jasnego koloru lub wcześniej była traktowana białym olejem lub preparatem wapniowym, zaleca się użycie białego mydła do podłóg. Ten rodzaj mydła nadaje drewnu jasną, białawy odcień, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego usłojenia drewna.


Jeśli masz do czynienia z dębem, warto zwrócić uwagę na garbnik zawarty w drewnie. Podczas stosowania mydła do podłóg może on wynurzyć się na powierzchnię drewna. To zjawisko jest naturalne. Jeśli chcesz, można je usunąć przy użyciu środka do czyszczenia drewna i ciepłej wody.


Jak stosować mydło do podłóg?

Przed rozpoczęciem zabiegu mydła do podłóg warto oczyścić powierzchnię zwykłym środkiem do czyszczenia drewna, szczególnie jeśli drewno jest silnie zabrudzone. Następnie drewno można poddać myciu mydłem.

 1. Przed użyciem, wstrząśnij opakowanie z produktem, aby równomiernie rozprowadzić pigment w mydle.
 2. Proporcje roztworu:
 3. Rozcieńcz 0,5 l mydła do podłóg w 10 l zimnej wody (maksymalnie o temperaturze 20 stopni Celsjusza). Jeśli masz do czynienia z podłogą wcześniej traktowaną wapniowym mydłem, wystarczy rozcieńczyć 0,25 l mydła do podłóg w 10 l zimnej wody. Unikaj używania zbyt skoncentrowanej mieszanki. Jeśli podłoga jest bardzo zabrudzona, lepiej ją umyć dwukrotnie.

 4. Nanoszenie mydła:
 5. Nałóż mydło do podłóg za pomocą mopa lub wilgotnej, bezpyłowej ściereczki, a następnie wcieraj je w drewno zgodnie z usłojeniem. Następnie wytrzyj powierzchnię suchą ściereczką.

 6. Powtarzaj zabieg zgodnie z potrzebami drewna, przynajmniej dwukrotnie, aby osiągnąć optymalne nasycenie mydłem. Poczekaj 15-20 minut między każdą warstwą.
 7. Po 2-4 godzinach od wyschnięcia podłogi, można ją wypolerować. Zapewni to drewnu powierzchnię odpychającą brud o jedwabistym wykończeniu.
 8. Powtarzaj zabieg mydła do podłóg 4-6 razy w ciągu roku, aby utrzymać trwałość i czystość powierzchni drewna.

Co może Ci się przydać?

 • Mop
 • Bezpyłowa ściereczka lub gąbka
 • Środek do czyszczenia drewna
 • Mydło do podłóg