Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farby do płytek

Malowanie kafelków to rozwiązanie, które pozwala uniknąć kosztownej i czasochłonnej pracy związaną z wymianą starych kafli na nowe. Malowanie kafli jest prostym i ekonomicznym sposobem na odświeżenie ich wyglądu. Dzięki temu możesz nadać swoim kafelkom zupełnie nowy wyraz, dostosowany do swoich własnych upodobań.
3 szt.
Flügger Dekso 20 H2O - Farba do pomieszczeń mokrych
Od 109 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Interior Fix Primer - grunt przyczepnościowy do trudnych podłoży
Od 79,99 zł
Flügger Fluren 37 - skoncentrowany, uniwersalny środek myjąco-czyszczący
Od 54,99 zł
Wyświetla 3 z dostępnych 3

Wybór farby do malowania płytek


Kiedy planujesz malować płytki, konieczne jest użycie farby specjalnie opracowanej do tego celu. Specjalne właściwości farby do kafli pozwalają na lepszą przyczepność farby do gładkiej powierzchni, co zapewnia trwalszy efekt. Na rynku dostępne są różne rodzaje farb do płytek. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju farbę wybrać do swojego projektu malarskiego, aby uniknąć problemów z odpadającą farbą. Dostępne są farby przeznaczone do kafli na zewnątrz, do kuchni lub łazienki.


Jak wybrać kolor i połysk farby do płytek?


Jeśli malujesz małe pomieszczenie, takie jak mała łazienka czy toaleta, korzystnym wyborem może być jasny kolor farby. Jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń w porównaniu do ciemniejszych odcieni. Z kolei ciemniejsze kolory mogą nadać pomieszczeniu charakterystyczny wyraz. Zawsze warto przetestować różne kolory za pomocą próbek, aby znaleźć odpowiedni odcień dla pomieszczenia, które zamierzasz pomalować. Jeśli chodzi o połysk farby do kafli, zalecamy wybór wykończenia o stopniu połysku 30 lub 60. To nada powierzchni gładkość i lśniący efekt.


Jak malować płytki?


Podczas malowania gładkiej powierzchni, takiej jak kafle, przygotowanie podłoża jest kluczowe. Dzięki starannemu przygotowaniu osiągniesz efekt gładkiej i jednolitej powierzchni. Dokładnie oczyść kafle za pomocą środka czyszczącego, aby pozbyć się zabrudzeń, kurzu i kamienia. Jeśli na kafelkach jest dużo kamienia, możesz spróbować wyczyścić je octem rozcieńczonym wodą w proporcji 1:3. W razie potrzeby powtórz proces czyszczenia i spłucz kafle czystą wodą, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką bez wypełniaczy. Usuń starą, luźno przylegającą farbę i delikatnie przetrzyj powierzchnię papierem ściernym. Wypełnij ewentualne ubytki w fugach lub inne nierówności za pomocą masy szpachlowej. Po wyschnięciu, dokładnie przetrzyj powierzchnię, aby nadać jej gładkość. Ponownie oczyść powierzchnię, aby pozbyć się pyłu z szlifowania przed kontynuacją malowania. Nałóż farbę gruntującą na kafle, aby uzyskać optymalną przyczepność farby do kafli. Nanieś farbę do kafli długimi pociągnięciami pędzla i wałka malarskiego. Staraj się dobrze pokryć fugi farbą. Poczekaj, aż farba wyschnie, zanim nałożysz drugą warstwę na kafle.


Potrzebujesz do tego:
  • Środek gruntujący
  • Ocet
  • Szmatka bez wypełniaczy
  • Papier ścierny
  • Masa szpachlowa
  • Farba gruntująca
  • Farba do kafli