
Porady Dekoratora Flügger
Farby do ścian i sufitów
Farby do podłóg
Pielęgnacja i ochrona drewna
- Olej do blatów
- Olej do podłóg
- Mydło do podłóg
- Mydło do drewna
- Olej do drewna
Farby do drewna i metalu
Farby elewacyjne
E-sklep B2B

Flügger Sandplast LB - szpachla do płyt kartonowo-gipsowych
Od 129 zł/szt.
Od 8,60 zł/l
Wybierz rodzaj
Pokrywa powierzchnię około 15.0 m2 przy jednokrotnym malowaniu.
Może Ci się przydać


45cm / 25L - Wiadro malarskie bez pokrywki - Flügger

P120 - Papier ścierny ręczny Premium 93 mm x 5 m – Flügger
Informacje produktowe
Numer produktu 76576
Szpachla do płyt kartonowo-gipsowych o dobrych właściwościach wypełniających i wysokiej wytrzymałości, do suchych pomieszczeń. Wykończyć za pomocą okładziny ściennej lub odpowiedniej farby do sufitów lub ścian.
- Masa szpachlowa do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych
- Wysoka wytrzymałość na rozciąganie
- Możliwość spoinowania mechanicznego z użyciem oklejarki automatycznej
- Sucha na dotyk 20°C, 60% RH: 2 godziny
- Następne malowanie w 20°C, 60% RH: 20 godz.
- Całkowicie utwardzona 20°C, 60% RH: 28 dni
- Przed myciem narzędzi wodą usunąć z nich możliwie najwięcej farby; nie wlewać odpadów do kanalizacji; pozostałości farby poddawać recyklingowi zgodnie z lokalnymi przepisami. Zmniejsz odpady poprzez oszacowanie zapotrzebowania na farbę. Zachowaj resztki produktu do przyszłego zastosowania, dzięki czemu zmniejszysz negatywne oddziaływanie na środowisko.
- Nałożyć za pomocą skrzynki lub oklejarki taśmowej i wyrównać szpachlą szeroką.Wybór narzędzia zależy od wielkości powierzchni.Nałożyć odpowiednią ilość, wykonać obróbkę i wyrównać masę szpachlową.Zimno/ciepło może wpływać na lepkość materiału.Nie może wystąpić kondensacja pary wodnej i wilgoci.Zimno i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia, pełnego utwardzenia i odstępy czasu między następnymi malowaniami.Podwyższona temperatura i niska wilgotność atmosferyczna skracają czas schnięcia i pełnego utwardzenia. Ryzyko skurczenia, jeśli masa szpachlowa nie wyschła całkowicie przed dalszą obróbką.Zawsze należy wykonać próbne malowanie w celu sprawdzenia i akceptacji przyczepności oraz wyniku.
- Podczas oczyszczania, szlifowania i odkurzania należy usunąć luźne materiały i farbę.Zabrudzenia, tłuszcz i skażone materiały należy usunąć za pomocą produktu Fluren 37.Rozpuszczalne w wodzie przebarwienia, nikotynę i sadzę należy czyścić za pomocą produktu Fluren 49.Twarde, gładkie podłoża należy zmatowić.Nałożyć i wyrównać masę szpachlową.Odkurzyć i zaszpachlować połączenia w płytach gipsowych, a taśmę skierować prefabrykowanym zagięciem w stronę połączenia, docisnąć szpachlą i wcisnąć w mokrą masę.Taśmę szpachlową docisnąć do tego stopnia, że cienka warstwa masy osadzi się po zewnętrznej części taśmy.Podczas tej samej operacji zaszpachlować taśmę skrobakiem.Po wyschnięciu zaszpachlować dwukrotnie połączenia i otwory na śruby.Przed dalszą obróbką zeszlifować i zagruntować powierzchnię.
Gładź i uczczelniacz
1 m2/litr
- Wyrównać powierzchnię do dalszej obróbki.
- (EUH208) Zawiera substancje uczulające. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
- (EUH210) Karta charakterystyki dostępna na żądanie.
- Masa szpachlowa do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych
- Wysoka wytrzymałość na rozciąganie
- Możliwość spoinowania mechanicznego z użyciem oklejarki automatycznej