Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
 • ...

Mydło do drewna

Drewniane powierzchnie, które z czasem mogą ulec znacznemu zużyciu i zabrudzeniu wymagają specjalnej pielęgnacji. Zastosowanie mydła do drewna stanowi łatwy sposób na skuteczną konserwację, trwałość i odporność drewnianych powierzchni.
1 szt.
Flügger Natural Wood Mydło z olejem - do czyszczenia i renowacji olejowanych podłóg drewnianych
Od 79,99 zł
Wyświetla 1 z dostępnych 1

Mydło do powierzchni drewnianych

Czym jest mydło do drewna?

Mydło do drewna to specjalne mydło do czyszczenia i nasycania nieobrobionych lub wcześniej mydło- i wapniowo traktowanych powierzchni drewnianych. Oprócz właściwości czyszczących, mydło do powierzchni drewnianych nasącza pory drewna, zapobiegając wysuszeniu i pękaniu drewna. Mydło zawiera również wosk, który tworzy ochronną warstwę, dzięki czemu powierzchnia staje się odporna na zabrudzenia, kurz, tłuszcze i wnikanie płynów.


Wybór mydła do drewna

Przy pielęgnacji i konserwacji drewnianych powierzchni ważne jest stosowanie mydła do powierzchni drewnianych, a nie zwykłych uniwersalnych środków czyszczących. Mydło do drewna zawiera szereg właściwości, które są istotne dla pielęgnacji i trwałości drewnianej powierzchni drewnianej.


Mydło do powierzchni drewnianych występuje w różnych odmianach w zależności od rodzaju drewna, które chcesz umyć, i pożądanego rezultatu. Standardowe mydło może być stosowane do wszystkich gatunków drewna. Nadaje drewnu lekko złocisty wygląd i jest często używane do naturalnych gatunków drewna lub ciemniejszych odmian.


Jeśli drewniana powierzchnia jest jasnego koloru lub wcześniej była traktowana białym olejem lub preparatem wapniowym, zaleca się użycie białego mydła. Ten rodzaj mydła nadaje drewnu jasny, białawy odcień, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego usłojenia.


Jeśli masz do czynienia z dębem, warto zwrócić uwagę na garbnik zawarty w drewnie. Podczas stosowania mydła może on wynurzyć się na powierzchnię drewna. To zjawisko jest naturalne. Jeśli chcesz, można je usunąć przy użyciu środka do czyszczenia drewna i ciepłej wody.


Jak stosować mydło do drewna?

Przed rozpoczęciem zabiegu mydła do powierzchni drewnianych warto oczyścić powierzchnię zwykłym środkiem do czyszczenia drewna, szczególnie jeśli drewno jest silnie zabrudzone. Następnie drewno można poddać myciu mydłem.

 1. Przed użyciem, wstrząśnij opakowaniem z produktem, aby równomiernie rozprowadzić pigment w mydle.
 2. Proporcje roztworu z mydłem:
 3. Rozcieńcz 0,5 l mydła do powierzchni drewnianych w 10 l zimnej wody (maksymalnie o temperaturze 20 stopni Celsjusza). Jeśli masz do czynienia z powierzchnią drewnianą wcześniej traktowaną wapniowym mydłem, wystarczy rozcieńczyć 0,25 l mydła w 10 l zimnej wody. Unikaj używania zbyt skoncentrowanej mieszanki. Jeśli powierzchnia drewniana jest bardzo zabrudzona, lepiej ją umyć dwukrotnie.

 4. Nanoszenie mydła:
 5. Nałóż mydło do za pomocą mopa lub wilgotnej, bezpyłowej ściereczki, a następnie wcieraj je w drewno zgodnie z usłojeniem. Następnie wytrzyj powierzchnię suchą ściereczką.

 6. Powtarzaj zabieg zgodnie z potrzebami drewna, przynajmniej dwukrotnie, aby osiągnąć optymalne nasycenie mydłem. Poczekaj 15-20 minut między każdą warstwą.
 7. Po 2-4 godzinach od wyschnięcia powierzchni drewnianej, można ją wypolerować. Zapewni to drewnu powierzchnię odpychającą brud o jedwabistym wykończeniu.
 8. Powtarzaj zabieg 4-6 razy w ciągu roku, aby utrzymać trwałość i czystość powierzchni drewna.h.

Co może Ci się przydać?

 • Mop
 • Bezpyłowa ściereczka lub gąbka
 • Środek do czyszczenia drewna
 • Mydło do powierzchni drewnianych