Barwy lata w Twoim salonie

Tutaj zgromadziliśmy propozycje stylowych i estetycznych kolorów lata do salonu.

Tak możesz wykorzystać kolory w salonie

Zielone ściany tworzą nastrój bliski naturze, atmosferę spokoju i miłości do przyrody. Kolor ten świetnie się łączy z dużą ilością roślin doniczkowych. Zieleń współgra również dobrze z szarością, której nie brakuje w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Na tle zielonych ścian doskonale będzie się przedstawiać np. szara sofa.

Kolor lila jest łagodny i niemalże nostalgiczny. Nadaje wnętrzu kobiecy charakter, trochę poważny i dość klasyczny. Wrażenie to nieco tonują pozostałe neutralne barwy w pomieszczeniu. Zastosowanie drewna i zielonego koloru wyposażenia dodają „męskości”. 

Jeśli polubisz jakąś paletę, możesz dowolnie łączyć znajdujące się w niej kolory. Zadbaliśmy o to, by pasowały do siebie, niezależnie od tego, czy wybierzesz zielone ściany, szarą sofę i ceramikę w kolorze lila, czy zupełnie inne rozłożenie barw. 
W razie wątpliwości, zastosuj na ścianie próbki kolorów, by sprawdzić, jak razem wyglądają.

Więcej treści

Tips & Tricks

Wietrzenie pomieszczeń

Zadbaj o dobre wietrzenie pomieszczeń w trakcie i po malowaniu. W pierwszych tygodniach po odmalowaniu wnętrza należy je wietrzyć codziennie.

Tips & Tricks

Krawędzie

Jeśli malujesz ścianę w pasy i chcesz, by krawędzie między nimi były idealnie proste i wyraźne, przed malowaniem farbą ostateczną pokryj krawędzie taśmy malarskiej farbą podkładową. W ten sposób kolorowa farba nie przedostanie się pod taśmę, powodując zamazanie krawędzi.