Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Farba do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności

Farba do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności musi spełniać odpowiednie warunki, ponieważ powierzchnia w kuchni, czy łazience narażona jest na duże obciążenia związane z wilgocią i działaniem wody. Farba do pomieszczeń wilgotnych tworzy trwałą i łatwą do czyszczenia powłokę, która chroni przed rozwojem pleśni i grzybów występujących w wilgotnych środowiskach. Farba do pomieszczeń wilgotnych jest doskonałym wyborem do wykończenia wnętrz takich jak łazienka i kuchnia.
2 szt.
Próbka koloru
Od 28,99 zł
Mat
Połysk
Półmat
Flügger Dekso 20 H2O - Farba do mokrego pomieszczenia
Od 109 zł
Mat
Połysk
Półmat
Wyświetla 2 z dostępnych 2

Czym jest farba do pomieszczeń wilgotnych?

Farba do pomieszczeń wilgotnych to farba przeznaczona do powierzchni narażonych na duże obciążenia, gdzie występują zmienne warunki wilgoci, działanie wody, zabrudzenia i zużycie związane z użytkowaniem. Jest idealna do stosowania w łazienkach, kuchniach i pralniach.

Farba do łazienki i kuchni jest bardziej odporna na ścieranie niż standardowa farba, a jej twarda powierzchnia sprawia, że jest wodoodporna i zapobiega dostawaniu się wody i wilgoci do powierzchni, co zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Jednocześnie powierzchnia staje się łatwa do czyszczenia, ponieważ farby do pomieszczeń wilgotnych często mają wyższy połysk niż zwykłe farby. Można stosować standardową farbę do ścian w pomieszczeniach wilgotnych, jeśli powierzchnia nie jest bezpośrednio narażona na kontakt z wodą.


Wybór koloru i połysku farby do pomieszczeń wilgotnych

Wybór koloru farby do pomieszczeń wilgotnych zależy wyłącznie od preferencji dotyczących wnętrza. Możesz więc dać się ponieść swojej wyobraźni. Jeśli brakuje Ci inspiracji co do wyboru kolorów, zapraszamy do sklepów Flügger farby, w których możesz zapoznać się z wzornikami oraz porozmawiać z profesjonalnymi doradcami. Farby do pomieszczeń wilgotnych dostępne są w różnych stopniach połysku, takich jak połysk 20.


Jak malować farbą do pomieszczeń wilgotnych?

Malując farbą do pomieszczeń wilgotnych, ważne jest, aby odpowiednio przygotować powierzchnię, co nie tylko zapewni piękny efekt, ale także lepszą trwałość. Dlatego:

  • Dokładnie oczyść powierzchnię za pomocą preparatu czyszczącego, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń i osadów.
  • Jeśli powierzchnia jest bardzo chłonna lub ściana jest nowo wykończona, przed nałożeniem farby nałóż grunt do pomieszczeń wilgotnych.
  • Po wyschnięciu podkładu nałóż farbę do pomieszczeń wilgotnych. Użyj pędzla do krawędzi i rogów oraz wałka malarskiego do większych powierzchni. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę.

Czego potrzebujesz do pomalowania powierzchni w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności?

  • Preparatu czyszczącego
  • Gruntu do pomieszczeń wilgotnych
  • Farby do pomieszczeń wilgotnych
  • Pędzla
  • Wałka i kuwety malarskiej