Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Ług

Ługowanie drewna to łatwy sposób na stworzenie jasnych powierzchni drewnianych, przy zachowaniu naturalnej struktury i słojów drewna. Ług pomaga zapobiegać żółknięciu drewna, dzięki czemu drewno pozostaje jasne, jednocześnie zachowując swój piękny wygląd.
0 szt.
Nie znaleziono produktów

Ług do drewna

Czym jest ługowanie drewna?

Ługowanie to rodzaj obróbki drewna, która nadaje mu jasną powierzchnię, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury i słojów. Jednocześnie ług utwardza powierzchnię i chroni przed naturalną produkcją garbnika, która z czasem może uczynić drewno ciemniejszym lub żółtawym. Ług pielęgnuje i utrzymuje naturalny kolor drewna, dzięki czemu pozostaje ono jasne i piękne przez długi czas. Można używać ługu na nowym, nieobrobionym drewnie, lub drewnie po szlifowaniu, na przykład na podłogach, sufitach drewnianych, meblach czy blatach.


Jak stosować ług do drewna?

Przed zastosowaniem ługu, tak jak przy każdej innej pracy malarskiej, ważne jest dobre przygotowanie powierzchni. W ten sposób zapewnisz powierzchni ładny i trwały efekt.


Przed rozpoczęciem nakładania ługu powierzchnię należy umyć, aby była czysta i sucha. Zaleca się oczyszczenie jej wcześniej środkiem do czyszczenia drewna oraz usunięcie starej farby lub pozostałości po lakierze lub zabiegu olejowania.

  1. Dokładnie wstrząśnij produkt przed użyciem.
  2. Nakładaj ług pędzlem lub wałkiem malarskim równomiernie w kierunku słoików drewna.

Co może Ci się przydać?

  • Środek do czyszczenia drewna
  • Pędzel do ługu
  • Wałek malarski
  • Oleju do drewna do wykończenia