Pokój dziecięcy

Kids_Room

Szukasz kolorów do pokoju dziecięcego?

Oto nasze najbardziej popularne kolory do pokoi dziecięcych. Jeżeli chcesz wypróbować różne warianty barw pomieszczeń, wciśnij „Zobacz więcej kolorów” i przetestuj nasz program do wirtualnego malowania. 

Ponadto na stronie znajdziesz wskazówki i praktyczne porady w zakresie przygotowania pokoju na przybycie małego lokatora – albo zmiany wystroju, gdy jego mieszkaniec trochę urośnie. Która farba najlepiej radzi sobie ze śladami brudnych palców i pisaków? A jak zrobić tablicę do rysowania bezpośrednio na ścianie?

Więcej treści

Porady i wskazówki

Odporną farbę

Do pokoju dziecięcego wybierz odporną farbę, która wytrzyma skutki dziecięcych zabaw. Flutex 10 zniesie intensywną eksploatację, a pomalowaną powierzchnię będzie można zmywać bez szkody dla jej wyglądu.

Porady i wskazówki

Krawędzie

Jeśli malujesz ścianę w pasy i chcesz, by krawędzie między nimi były idealnie proste i wyraźne, przed malowaniem farbą ostateczną pokryj krawędzie taśmy malarskiej farbą podkładową. W ten sposób kolorowa farba nie przedostanie się pod taśmę, powodując zamazanie krawędzi.

Porady i wskazówki

Pigmenty

W przypadku ciemnych kolorów ważny jest kierunek malowania, by nastąpiło odpowiednie rozłożenie pigmentów. Gdy skończysz malować ścianę, weź wałek i przejeżdżaj nim po ścianie w jednym kierunku, np z góry do dołu (nie w górę i w dół). Ciemne pigmenty są dużo bardziej wyraziste od jasnych, a w ten sposób uzyskasz jednolitą powierzchnię bez pasów i smug 

Porady i wskazówki

Barwy ciepłe i delikatne

Jeżeli preferujesz przytulną, ciepłą atmosferę wnętrz, będziesz dobrze się czuć w otoczeniu ciepłych odcieni. Aby stworzyć harmonijny wystrój, możesz połączyć barwy jasne, pośrednie i ciemne.

Porady i wskazówki

Wietrzenie pomieszczeń

Zadbaj o dobre wietrzenie pomieszczeń w trakcie i po malowaniu. W pierwszych tygodniach po odmalowaniu wnętrza należy je wietrzyć codziennie.
RollSpartel

Sposób wykonania prac

Szpachlowanie wałkiem

SpotSpartel2

Sposób wykonania prac

Szpachlowanie punktowe

WallPaperDown

Sposób wykonania prac

Usuwanie tapety