Wyobraźnia bez limitu

W sklepach Flügger pojawiła się nowa kolekcja tapet dziecięcych – No Limits, stworzona przez Dominikę Cierplikowską. To kolejna kolekcja tej projektantki przygotowana dla Fiona Walldesign. Wcześniejsza, Little World z 2017 roku, odniosła międzynarodowy sukces i zagościła w wielu dziecięcych pokojach. Jak mówi sama projektantka:

„Drugi raz miałam przyjemność projektowania kolekcji tapet dziecięcych dla Fiona Walldesign. Tworzenie kolekcji No Limits było dla mnie niezwykłą podróżą w głąb siebie. Podążając tą drogą odnalazłam swoje wewnętrzne dziecko, które nie boi się odkrywać i marzyć. Podróżowałam dookoła świata, od zimnej Arktyki, poprzez zieloną dżunglę, po wielkie miasto. W kolekcji No Limits zdecydowałam się na mocniejsze kolory i na projekty, które podkreślają i wyrażają osobowość każdego dziecka. Mam nadzieję, że moje tapety będą rozbudzać wyobraźnię każdego dnia”.Kolekcje Little World i No Limits doskonale się uzupełniają, dlatego można je łączyć, by uzyskać niezapomniany efekt.

Kolory i marzenia w dziecięcym pokoju

Projektantka wykorzystała swoje ulubione tradycyjne techniki tworzenia –rysunek i malarstwo akwarelowe. Z myślą o przyszłych użytkownikach powstały wzory, które ilustrują dziecięce marzenia i pokazują, że wyobraźnia nie ma granic.

Przykuwające uwagę motywy pozwalają zaaranżować pokój marzeń dla dzieci w każdym wieku – w kolekcji znalazły się zarówno propozycje dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, a nawet dla nastolatków.

Ekologia od najmłodszych lat

Niektóre tapety mają również ukryte przesłanie, które docenią rodzice przywiązujący wagę do ekologii. Wśród projektów znalazły się wzory z lodowcem, które mogą być pretekstem do rozmów o zmieniającym się klimacie, czy też motyw dżungli, który pozwoli na naukę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt.

Kolekcja No Limits dostępna jest w sklepach Flügger farby od września 2020 roku. Zapraszamy :)