Malowanie podłogi - zainspiruj się i zrób to sam

Znajdź inspirację do pomalowania podłóg i wskazówki, jak zrobić to samodzielnie - krok po kroku.

Malowane podłogi mogą być piękne, jeśli odważymy się na pokrycie szlachetnych desek farbą. Mogą też stanowić świetne tymczasowe rozwiązanie zamiast pracochłonnego cyklinowania i lakierowania. 

Podłogi tego typu wprowadzają spokój do wnętrz, ponieważ ich duże jednolite powierzchnie scalają aranżację. Jednocześnie optycznie powiększają pomieszczenia, gdyż biel „odpycha” ściany i dobrze rozprasza światło.

Oto inspirujące zdjęcia, a poniżej wskazówki wykonania.

Wskazówka: Jeśli podłogi są tak zniszczone, że należałoby je wymienić, ich pomalowanie pozwoli oszczędzić sporą sumę. Podłoże musi być dobrze przygotowane. My skorzystaliśmy z usługi profesjonalnego szlifowania, by powierzchnia była równa, jednolita i gładka, bez żadnych odprysków i drzazg.

Więcej treści

Porady i wskazówki

Ciemny kolor

Przed pomalowaniem ściany na ciemny kolor dobrze jest zastosować farbę podkładową. Często jest to wręcz konieczne, ponieważ farba podkładowa w odpowiednim kolorze pozwala uzyskać lepszy stopień krycia ostatecznej farby. W naszym sklepie doradzimy Ci, czy jest to niezbędne w Twoim przypadku 

Porady i wskazówki

Pigmenty

W przypadku ciemnych kolorów ważny jest kierunek malowania, by nastąpiło odpowiednie rozłożenie pigmentów. Gdy skończysz malować ścianę, weź wałek i przejeżdżaj nim po ścianie w jednym kierunku, np z góry do dołu (nie w górę i w dół). Ciemne pigmenty są dużo bardziej wyraziste od jasnych, a w ten sposób uzyskasz jednolitą powierzchnię bez pasów i smug 

Znajdź sklep Flügger farby

map