Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Aranżacja sypialni: wykorzystanie triady kolorystycznej

 

Jeśli w wystroju wnętrza chcesz zastosować więcej niż dwa kolory, warto znać zasady ich prawidłowego łączenia. Dzięki tej wiedzy możesz komponować ze sobą różnorodne barwy i uzyskać żywy efekt, jednocześnie nie popadając w męczące dla oka i umysłu kontrasty. Tego rodzaju triki przydadzą się szczególnie podczas aranżowania sypialni, która jest miejscem, gdzie odpoczywasz. Jedną ze znanych metod doboru kolorów jest tak zwana triada. Dowiedz się, jak stworzyć ją z pomocą farb Flügger!

Triada kolorystyczna: co to jest? 

Kolory podstawowe, jak i wszystkie możliwe ich pochodne i odcienie, mają swoje miejsce na kole barw, gdzie jeden kolor stopniowo przechodzi w drugi. Na przykład: żółty jest sąsiadem pomarańczu i zieleni, a jego przeciwieństwo, znajdujące się po drugiej stronie koła, to fiolet. Zestawienie trzech kolorów, które na kole barw dzieli równa odległość, nazywa się właśnie triadą kolorystyczną. Tego rodzaju połączenie pozwala osiągnąć wizualną harmonię i doskonale sprawdza się we wnętrzu. Dzięki szerokiej gamie odcieni we wzorniku Flügger 80, możesz wypróbować ten trik aranżacyjny w Twojej sypialni!

Oryginalna aranżacja z farbami Flügger

Najbardziej znana triada kolorystyczna to oczywiście barwy podstawowe: czerwony, żółty i niebieski. Czy taki pomysł ma szansę sprawdzić się w sypialni? Zdecydowanie tak, jeśli zdecydujesz się na pomalowanie ścian na niebiesko. Idealnym wyborem będzie w tej sytuacji odcień Corsica, czyli subtelny błękit z nowej palety Flügger. 
Uzupełnienie dla Corsici będą stanowić meble i dodatki w barwach cytrynowej żółci i jasnej (ale nie intensywnej) czerwieni. W tych kolorach może być utrzymana rama łóżka czy nocna szafka, ale też pościel, poduszki czy lampy. Nie chodzi rzecz jasna o to, aby cały wystrój był żółto-czerwony, a jedynie o kilka wyrazistych akcentów barwnych. 

Taka aranżacja sypialni będzie doskonała dla osoby, która ceni sobie nieoczywiste pomysły we wnętrzach! 

Łagodne kolory Flügger

Triadą kolorystyczną, która tworzy bardziej delikatny efekt, jest połączenie szarości, różu i złamanej bieli. To intrygujący pomysł, kojarzący się przede wszystkim z wystrojem kobiecych sypialni. 
W tym przypadku możesz wykorzystać koncepcję 3:1, czyli trzy ściany pomalowane na kolor szary i jedna ściana różowa. Decydując się na odcienie White Indigo i Flamingo z wzornika Flügger 80, uzyskasz balans pomiędzy spokojną szarością a bardziej wyrazistym różem. Meble off-white będą stanowiły ostatnią część triady i z pewnością sprawdzą się jako uzupełnienie kompozycji. 

Do tak urządzonej sypialni pasują florystyczne ozdoby, takie jak zasłony w kwiecisty wzór czy dywanik w kształcie stokrotki. Nie zapomnij o ulubionych kwiatach w wazonie! 


Triada kolorystyczna ma wiele odsłon: każdą istniejącą barwę możesz połączyć z jej dwoma komplementarnymi odpowiednikami. Jeśli masz już wybrany ulubiony odcień z nowego wzornika farb Flügger i chcesz stworzyć nieoczywistą aranżację z jego wykorzystaniem, triada może być idealnym pomysłem dla Ciebie!