Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Beżowy kolor w aranżacji wnętrz

 

Jeśli jakiś konkretny odcień farby do ścian można nazwać królem trendów wnętrzarskich w roku 2024, to jest to z całą pewnością kolor beżowy. Niegdyś nazywany nudnym, dziś święci tryumfy jako odcień, który jest nie tylko uniwersalny, ale przede wszystkim ciepły i stwarzający wrażenie przytulności. W odświeżonej palecie Flügger nie mogło zabraknąć miejsca dla beży! Wśród nich najpopularniejszy jest z całą pewnością Cotton, jeden z sześciu flagowych odcieni z nowego wzornika kolorów. Sprawdź nasze trzy pomysły aranżacyjne wykorzystujące Cotton i wybierz opcję idealną dla siebie.

Farba Flügger w łagodnej aranżacji

Trend estetyczny kryjący się pod szerokim określeniem “vanilla” najpierw zrobił furorę na rynku modowym, a obecnie stał się inspiracją dla projektantów wnętrz. Jego bazę stanowią właśnie różnorodne odcienie beżu, łączone przede wszystkim ze złamaną bielą, ale także z jasnymi brązami i złotymi akcentami. Z założenia ma być miękki i przyjemny – nie tylko w odbiorze wizualnym, ale też w dotyku. 

W wersji aranżacyjnej bazujemy oczywiście na ścianach pomalowanych farbą Flügger w odcieniu Cotton. Do tego dopasowujemy kanapę obitą kremową, welurową tapicerką, z kilkoma puszystymi poduszkami. Meble takie jak szafa czy regał powinny być pomalowane na biało i utrzymane w prostym stylu, bez zbędnych zdobień. Kompozycję uzupełni futrzany dywan na podłodze oraz kilka złotych dodatków, takich jak figurki czy wazony. Tak urządzony pokój jest wprost stworzony do błogiego relaksu!

Farba Flügger w służbie koncentracji

Cotton to odcień beżu, który możemy nie tylko łączyć z jasnymi kolorami, ale też stosować bardziej kontrastowe zestawienia. Co powiesz na lśniącą czerń? To koncepcja aranżacyjna, która sprzyja skupieniu i wspaniale nadaje się do pomieszczeń takich jak gabinet lub po prostu pokój do pracy z domu. 

Czarny element stanowiłyby w tym przypadku meble: masywne biurko, regał na książki, szafka z przyborami do pracy. Tapicerkę fotela przy biurku możesz z kolei dopasować do koloru ścian, tak aby nie tworzyć zbyt poważnego wrażenia. Pasującym uzupełnieniem wnętrza będzie jasny dywan lub wykładzina. Do tego kilka akcesoriów nawiązujących do wykonywanej przez Ciebie pracy… I gotowe! Taka aranżacja z wykorzystaniem farby Flügger robi profesjonalne wrażenie.

A może bardziej odważna decyzja?

Nikt nie powiedział, że beż to kolor przeznaczony wyłącznie do standardowych pomysłów na wystrój! Kiedy myślisz o barwach pasujących do Cotton, morskie błękity z pewnością nie przychodzą Ci do głowy jako pierwsze… Co nie znaczy, że ta koncepcja z wykorzystaniem flagowego odcienia z wzornika Flügger nie jest warta wypróbowania. 

W kompozycji ważną rolę odegrają zasłony: ciężkie, sięgające do samej podłogi, w kolorze indygo. Będą stanowiły kontrapunkt dla beżowych ścian i z pewnością przyciągną uwagę. Następny krok to łóżko, którego rama i wezgłowie pomalowane będą na błękitno (alternatywnie możesz wybrać sofę w takim właśnie kolorze). Utrzymane w niebieskiej tonacji kolorystycznej mogą być też inne elementy wystroju, na przykład lampa lub stolik. Ten kontrast barwny jest dość wymagający poznawczo, więc najlepiej nie wprowadzać do wnętrza trzeciego koloru, ewentualnie uzupełnić kompozycję monochromatycznymi grafikami na ścianach. Jest niestandardowo, ale za to jak klimatycznie!

Jak widzisz, odcień Cotton z palety Flügger 80 jest niezwykle uniwersalny i z jego pomocą możesz stworzyć najróżniejsze aranżacje: od klasycznych, po zupełnie szalone. Uruchom wyobraźnię i pomyśl, jak chcesz podejść do beżu, najmodniejszego koloru ścian w tym sezonie!