Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Jaki kolor ścian wybrać do kuchni?

 

Musi być przede wszystkim praktycznie – co nie znaczy, że nie liczy się estetyka! Projektowanie wystroju kuchni daje różnorodne możliwości: od przytulnego kącika, w którym rodzina spotyka się na podjadanie, do królestwa minimalizmu, w którym nie ma miejsca na ani jeden niepotrzebny przedmiot. Efekt w dużej mierze zależy od koloru ścian, który ma ogromny wpływ na wrażenia wizualne. 
Jak to będzie wyglądało u Ciebie? Sprawdź dostępne odcienie z wzornika Flügger na rok 2024 i przekonaj się, który kolor kuchni pasuje do Twoich gustów.

Wyrazista paleta barw Flügger  

Odcień Navy, podchodzący z nowego wzornika kolorów Flügger 80, może kojarzyć się z barwą wzburzonego oceanu, jednak sam w sobie jest niezwykle stonowany. Jego głębia pozwoli stworzyć prawdziwie nietuzinkową aranżację kuchni; projekt, który przyciąga uwagę. 

Ten morski kolor sprawdzi się w dużym pomieszczeniu, ponieważ nada mu większej kameralności. Będzie pasował przede wszystkim do jasnych, kontrastowych mebli i elementów wyposażenia, szczególnie dobrze komponuje się z połyskującymi blatami. 

Połączony z kolei z ciemniejszym drewnem stworzy efekt bliski wystawnym, niemal onieśmielającym wnętrzom, które oczywiście też mogą oczarować. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki styl jest nieco trudniejszy w odbiorze.

Żółty to idealny kolor ścian do kuchni!

Dzięki doskonałym właściwościom kryjącym farby Flügger Dekso 5, możesz zdecydować się na jasny i optymistyczny kolor do kuchni, bez troszczenia się o to, czy poprzednia warstwa farby nie wpłynie na nową barwę ścian! Co powiesz na Pale Yellow? 

Ten wyrazisty, ale nieprzytłaczający odcień jest wprost stworzony do przytulnych aranżacji. Jego naturalny partner to biel, jednak nie musisz łączyć go tylko z tym kolorem! Mile widziane są wszystkie wyraziste akcenty barwne, takie jak kobaltowe drzwiczki szafek, czerwone doniczki z kwiatami czy zielone akcesoria kuchenne. Pale Yellow jest tak uniwersalny, że w zasadzie trudno byłoby znaleźć niepasującą kompozycję kolorystyczną. A do tego doskonale oddziałuje na nastrój i wprowadza do kuchni przyjazną atmosferę!

Minimalistyczny wystrój z farbami Flügger

Jeśli bliższa jest Ci koncepcja kuchni urządzonej w wyważonym, oszczędnym w środkach stylu, z pewnością zwrócisz uwagę na odcień Flat White. To elegancki, nieoczywisty beż, który znajdzie zastosowanie przede wszystkim w klasycznych aranżacjach. 

Możesz pomalować wszystkie ściany farbą o odcieniu Flat White lub zdecydować się na ponadczasowe połączenie z Flügger White. Jeśli pośrodku kuchni stanie stół-wyspa wykonany z naturalnego drewna, nada on ton całemu wnętrzu. Kompozycję uzupełnią wysokie krzesła barowe i zabudowa kuchenna dopasowana kolorem do stołu. Ten styl wystroju nie wymaga zbyt wielu dodatków: wystarczy ulubiona roślina lub kwiaty w wazonie, a wszystko to oświetlone przez lampy dające ciepłe światło. 

Zastanawiasz się, czy beżowy Flat White to wystarczająco praktyczny kolor? Warto wiedzieć, że Flügger Dekso 5 to farba ceramiczna, doskonale reaguje na czyszczenie, więc ewentualne zabrudzenia nie stanowią problemu!