Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Powiększ optycznie pomieszczenie stosując ciemny kolor ścian

Wiele osób sądzi, że ciemne barwy ścian, sufitu czy podłóg co prawda są estetyczne, ale sprawiają, że wnętrze wydaje się mniejsze. To nie do końca prawda. Są bowiem przypadki, w których zastosowanie ciemnego koloru optycznie powiększa pomieszczenie.

Jest to zauważalne zwłaszcza w małych wnętrzach, w których pomalowanie jednej ściany na ciemną barwę w niemal magiczny sposób daje wrażenie dodatkowej przestrzeni.

Ciemniejsza powierzchnia ścian podkreśla również znajdujące się na ich tle meble czy obiekty sztuki w zupełnie inny sposób niż kolor biały.

Stwórz scenę własnego teatru

Tak jak nastrój w teatrze tworzą dekoracje i tło sceny, podobnie jest w domu, gdzie ściana w zdecydowanym kolorze przyciąga uwagę i kreuje atmosferę” – opowiada Lone Bjørslev Kisbye, Manager ds. PR we Flügger

i dodaje, że w pomieszczeniu, w którym wszystkie ściany są białe, można odnieść wrażenie, że poszczególne meble nie łączą się w spójną całość. Jeżeli natomiast jedna ze ścian jest pomalowana na kontrastowy kolor, staje się punktem odniesienia integrującym cały wystrój.

Podkreśl charakter wnętrza

Większość z nas stosuje jeden kolor na wszystkich ścianach pomieszczenia. Daje to tym lepszy efekt, im prostszy jest układ danego wnętrza.

Jeśli natomiast w pokoju występuje dużo załamań ścian oraz narożników, można podkreślić tę różnorodność malując poszczególne płaszczyzny na różne kolory lub różne odcienie tej samej barwy.