Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Modny kolor Avocado w Twoim salonie

 

Stonowane zielenie są coraz częstszym wyborem w aranżacji wnętrz, szczególnie jeśli chodzi o sypialnię i salon. Ten kolor nie tylko sprzyja wyciszeniu i poprawia nastrój, ale przede wszystkim wygląda niezwykle stylowo. W nowym wzorniku kolorów Flügger szczególnie popularny jest Avocado: głęboki, nieoczywisty odcień, który kojarzy się przede wszystkim z mocą natury. Jak zaaranżować salon o ścianach utrzymanych w tej barwie? Poznaj trzy pomysły, którymi możesz zainspirować się, urządzając swoje mieszkanie lub dom. 

Zieleń z nowej palety Flügger łącz z… zielenią

Koncepcja total looku znajduje zastosowanie nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach. Z całą pewnością można powiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak „za dużo zieleni” – wszak to kolor, który nie przytłacza, a wręcz koi zmysły. 
W salonie o ścianach pomalowanych farbą Flügger w odcieniu Avocado możesz postawić na dużą, rogową kanapę z tapicerką kilka tonów ciemniejszą oraz takie same fotele. Głębsza zieleń na meblach jest praktyczna ze względu na zmniejszenie widoczności ewentualnych zabrudzeń, a poza tym prezentuje się klasycznie i elegancko. Z kolei elementy takie jak stolik, półki czy lampa mogą być jasnozielone, na przykład pistacjowe. Aranżację wystarczy uzupełnić kojarzącymi się z naturą grafikami na ścianach i kilkoma ulubionymi roślinami, a Twój salon będzie się prezentował estetycznie i przytulnie. 

Nieoczywiste połączenia

Avocado to odcień z nowego wzornika Flügger, który nie tylko jest ponadczasowy, ale też atrakcyjnie prezentuje się w odważnych aranżacjach. Nieszablonowym pomysłem jest przykładowo połączenie stonowanej zieleni z… szarością i pomarańczem. 
Jasnoszara może być na przykład sofa i pasujące do niej pufy. Lekki kontrast z zielonymi ścianami pozwoli stworzyć nieoczywisty efekt. Kolejny element kompozycji to drewniany stół z krzesłami obitymi materiałem dopasowanym kolorystycznie do sofy. Funkcję akcentu barwnego spełnią natomiast pomarańczowe dodatki: lampy, poduszki, doniczki na rośliny. Szczególnie ciekawą prezencję osiągniesz, malując na pomarańczowo także bordery. To będzie intrygujący, nieco futurystyczny look, który sprawi, że salon stanie się niezwykłym pomieszczeniem!

Nowy kolor Flügger w koncepcji retro

Zieleń w odcieniu Avocado jest nowoczesna, a mimo to może kojarzyć się także z estetyką PRL-u, w której stonowany kolor zielony odgrywał ważną rolę. Wykorzystaj to, urządzając swój salon! 

Wystarczy zaledwie kilka elementów, aby w czytelny sposób nawiązać do trendów z lat 70. czy 80. Stylowy fotel Chierowski, niska szafka RTV na cienkich nóżkach, fotel uszak, kultowe krzesła zwane hałasami od nazwiska ich projektanta, charakterystyczna wisząca lampa… To meble i dodatki, które nie tylko wiele osób pamięta z dzieciństwa czy z mieszkania babci, ale także które wracają jako oryginalny trend. Avocado z nowego wzornika farb Flügger stworzy doskonałe tło do tego typu aranżacji i bez trudu przywoła wspomnienia!


To trzy z co najmniej kilkudziesięciu pomysłów na wystrój wnętrza wykorzystujących stonowaną zieleń. Paleta kolorów Flügger na rok 2024 liczy aż 80 odcieni, co oznacza, że możliwości aranżacyjne są niemal nieskończone! Sprawdź nowe kolory i wyraź siebie w autorskiej aranżacji.