Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Kolory w biurze domowym – jak je wybrać?

Domowe biuro to miejsce, gdzie podejmujesz ważne decyzje, rozwijasz karierę zawodową oraz spędzasz wolne wieczory lub większość dnia. Ważne jest to, aby ta przestrzeń była dla ciebie przyjazna i wygodna. Wybierz odpowiednie barwy do swojego biura — ponieważ dobrze dobrany kolor wpływa na twoje ogólne samopoczucie. Nie wiesz, jakie wybrać kolory do gabinetu? Znamy na to odpowiedź! Podpowiemy ci również, jak kolory wpływają na naszą efektywność oraz jak zadbać o to, żeby domowe biuro sprzyjało twojemu zdrowiu.

Kolory mają różne właściwości, dlatego w pomieszczeniach biurowych idealnie sprawdzają się takie barwy jak:

  • Beże — wyciszają, relaksują oraz koncentrują. To barwy neutralne, które idealnie sprawdzą się w biurze większości osób. Dzięki nim dostosujesz wnętrze dla ludzi o różnych temperamentach. Zdecyduj się także na zastosowanie efektownych, drewnianych mebli, które dopełnią całą kompozycję.
  • Szarości — wzbudzają poczucie bezpieczeństwa, skupiają oraz zwiększają naszą wydajność. To złamane odcienie, które perfekcyjnie komponują się z bielą i czernią. Wybierz ten kolor, gdy twoje biuro ma pełnić więcej niż jedną funkcję w twoim domu.
  • Żółty — wzbudza kreatywność, dodaje energii oraz wspomaga pamięć. Pamiętaj, że żółty w nadmiarze może rozpraszać. Dlatego połącz go z szarością lub bielą, aby stworzyć harmonijne wnętrze do pracy.
  • Biel — obniża stres oraz eliminuje negatywne emocje. Zestaw ją z innymi kolorami, aby nadać charakter w twoim biurze — idealnie sprawdzą się odcienie zieleni oraz ciepłe szarości. Biel to także świetne tło dla nasyconych barw — nie bój nadać wyrazistość wnętrzu, bo to poprawi twoją kreatywność!
  • Niebieski — wzbudza zaufanie, wycisza oraz zwiększa wydajność pracy. Pomaluj kilka ścian w biurze na granatowo i dodaj złote lub srebrne dodatki, a uzyskasz eleganckie wnętrze godne reprezentacji przed klientami.
  • Zieleń — Pozwala się skupić, ukoić nerwy oraz zwiększa pewność siebie. Kolory, z którymi możesz go zestawić to biele, odcienie beżu, szarości oraz piaskowe żółcie. Jeśli marzy ci się biuro w stylu slow life to właśnie kolor dla ciebie.
  • Brązy — koncentrują oraz izolują. Wybierz je, jeśli twoja praca wymaga dużego skupienia. Pamiętaj, że zbyt ciemne kolor mogą powodować niepokój i depresję, dlatego zdecyduj się na ich jaśniejsze odcienie. Brązy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu biurowym w połączeniu z bielami lub beżami.

Wybierając barwy z palety, zdecyduj się na dwa lub trzy kolory! Dobrym pomysłem jest wybranie jednego dominującego koloru oraz dwóch spokojniejszych tworzących dla niego tło. Jedna ściana pomalowana na mocniejszy akcent, a pozostałe na łagodniejszy pozwoli Ci wykreować harmonijną przestrzeń! Jeśli lubisz minimalizm, to bez obaw możesz zdecydować się na dwa dopasowane kolory z tą samą zasadą kontrastu. Uważaj na barwy czyste takie jak czerwień oraz pomarańcz, które w nadmiarze mogą powodować stres oraz utratę koncentracji.

Pamiętaj, że twoje domowe biuro to twoje miejsce pracy, dlatego zadbaj o to, aby było komfortowe i przyjemne.

Domowe biuro — dobór koloru a oświetlenie

W naszym biurze musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Bardzo ważne jest to, żebyśmy mieli dostęp do światła dziennego. Co zrobić, kiedy jest to niemożliwe?

Odpowiedzią jest zastosowanie sztucznego oświetlenia, które w nadmiarze powoduje u nas zmęczenie oraz problemy ze wzrokiem. W celu zminimalizowania negatywnych skutków sztucznego oświetlenia z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana kolorystyka ścian w biurze.

Zalecane kolory do biura przy dużym naświetleniu to stonowane barwy. Wybierz delikatne, pastelowe, jasne barwy, które nie będą agresywne dla twoich oczu. Kolorystyka, która świetnie się sprawdzi to odcienie zieleni, różu, beżu, niebieskiego oraz szarości.

Jeśli zdecydujesz się jednak na intensywny kolor, zawsze sprawdź jego barwę na ścianie w postaci próbki kolorystycznej. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać kolor, który odpowiednio oddziałuje na ciebie o każdej porze dnia.

Ważny aspekt to również barwa światła, która oferuje nam skalę od 1900 do 12 000 kelwinów. W pomieszczeniu biurowym zalecamy wybór barwy neutralnej w przedziale od 4000 do 5000 kelwinów, która idealnie sprawdzi się do pracy. Zadbaj o swoje zdrowie pod każdym względem!

Zadbaj o spokój w gabinecie — postaw na zieleń!

Kolory w biurze mają za zadanie koncentrować, relaksować oraz mobilizować do pracy. Każdy kolor ma swoje właściwości, które odpowiadają za konkretne działanie. Efektywność naszej pracy jest bardzo ważna, dlatego wybierzmy kolor, który ma na nią najlepszy wpływ.

Zastanawiasz się, jaki wybrać kolor? Podpowiemy ci — postaw na zieleń! Odcienie zieleni dobrze oddziałują na naszą psychikę, dają poczucie równowagi oraz podnoszą naszą samoocenę. Jeśli masz problem z koncentracją, nadmiernym pobudzeniem lub ukojeniem nerwów zdecyduj się na zielone kolory do biura. Połącz je z bielami, beżami oraz szarościami, a jeśli lubisz odważne zestawienia, zdecyduj się także na żółty.

Jasne odcienie zieleni pozytywnie wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa, podwyższają wrażenie szczęścia oraz koją nasze zmęczone oczy od ekranu komputera.

Ciemne odcienie pomagają w koncentracji, pogłębiają zaangażowanie oraz wspomagają pamięć. Idealnie sprawdzą się przy pracach projektowych, koncepcyjnych oraz wymagających dużego skupienia.

Kolor ścian ma ogromny wpływ na naszą efektywność, dlatego aby ją spotęgować wprowadź do wnętrza naturalne rośliny. Wprowadzając zieleń, poprawisz produkcyjność pracy oraz dbasz o jakość powietrza w gabinecie. Wybierz rośliny doniczkowe, ogrody wewnętrzne lub ogrody wertykalne w formie zielonych ściany. Nie bój się rozwiązań inspirowanych naturą! Zdecyduj się na naturalne materiały wykończeniowe oraz drewniane meble. Zadbaj również o odpowiednią ilość światła dziennego. Pamiętaj, że dobrze zaprojektowane biuro to komfortowa i przyjemna praca!

Aranżując biuro, weź pod uwagę swoje potrzeby oraz dostosuj wszystkie elementy pod charakter swojej pracy. Zestawiaj ze sobą kolory i zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Postaw swoje zdrowie na pierwszym miejscu i stwórz wygodne miejsce pracy. Czy już wiesz, które kolory zastosujesz u siebie? Przetestuj kolory farb za pomocą kartonowych próbek Flügger. Dzięki idealnie odwzorowanym kolorom możesz z łatwością zdecydować, na jaki kolor pomalować domowe biuro.