Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
Produkty najwyższej jakości
Kupisz w sklepach stacjonarnych lub online
Czas realizacji zamówienia: 2-5 dni roboczych
Możliwość dostawy lub odbiór w sklepach Flügger farby
  • ...

Nowoczesny salon – czyli jaki?

Salon to wyjątkowe, reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Tutaj przyjmujesz gości, spędzasz czas z rodziną lub pozwalasz sobie na chwilę

Styl nowoczesny pomimo upływu lat i nieustannie zmieniających się trendów, nie wychodzi z mody, a wręcz przeciwnie – wciąż jest chętnie stosowanych w aranżacji wnętrz. Nowoczesny salon to przede wszystkim prosta forma i funkcjonalność. Najczęściej stosowanymi materiałami są drewno, kamień lub beton. Nie ma tu miejsca na przypadkowe dekoracje. Każdy element wnętrza powinien być starannie dobrany i współgrać z pozostałą aranżacją.

Zanim zapadnie decyzja jakie wybrać kolory farb, szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniej palety barw dla całego wnętrza. W salonie doskonale sprawdzi się stonowana, neutralna kolorystyka – biel, czerń lub barwy ziemi jak zieleń, beż lub brąż. Bazową paletę można uzupełnić bardziej kontrastującymi akcentami np. tapetą w jasne, geometryczne wzory.

Nowoczesny salon w białym kolorze – dlaczego warto?

Nowoczesny salon powinien wywoływać poczucie przestrzenności i nadać wrażenie harmonii. Biel to niezawodny kolor, który wprowadza wrażenie czystości i porządku oraz staje się idealną bazą, co pozwala na dowolne aranżowanie przestrzeni. Dlaczego warto postawić na wybór tego koloru do salonu? Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i odbijają najwięcej światła od ściany.

Biel niejedno ma imię – kolor biały ma wiele różnych odcieni i warto poświęcić czas na wybranie tego właściwego do Twojego salonu. Najczęściej rozróżnia się ciepłą i zimną, ale poza tonem kolorystycznym biel może też mieć różne odcienie.

Ciepła biel nadaje przytulności i lepiej załamuje światło. Zimna biel jest bardziej surowa i chłodna. Przy wyborze odpowiedniego tonu bieli do salonu warto zwrócić uwagę, aby pozostałe kolory w pomieszczeniu również były ciepłe lub zimne.

Wybierając kolor ścian w salonie, skorzystaj z gotowych próbek Flüggerw formie kart A5, na których z łatwością zobaczysz autentyczne kolory i je ze sobą porównasz.

Nowoczesny salon – jaki kolor wybrać?

Jeżeli chcesz znaleźć alternatywę dla białych ścian – wybierz kolory ziemi lub szarości. To uniwersalne kolory, które będą pasować do salonów urządzonych w nowoczesnym stylu.  

W celu rozświetlenia pomieszczenia wybierz delikatną szarość. Kolory ścian w ciemniejszej szarości nadadzą głębi i elegancji. Zastosuj stopniowanie barw – pomaluj jedną ścianę na ciemniejszy kolor, nadając mocnego akcentu, a pozostałe pozostaw w jasnym odcieniu. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością.

Neutralną bazę w postaci jasnych ścian w salonie warto ożywić dodatkowymi akcentami kolorystycznymi. Szarości będą doskonale współgrać np. głębokim granatem i bielą. Połącz je z naturalnymi kamieniami jak np. marmur i czarnymi detalami, dzięki temu przestrzeń staje się bardziej elegancka.

Jeżeli wolisz cieplejsze tony – wybierz do salonu kolory ziemi. Beż to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych kolorów we wnętrzach zaraz obok bieli i szarości. Stonowaną aranżację ożyw tapetą w nowoczesne geometryczne wzory. To połączenie nada oryginalności. Doskonałym uzupełnieniem dla beżu w salonie będzie uzupełnienie dodatkami w kolorze złota, które dodadzą wnętrzu ciepła i szyku. Każde z tych zestawień będzie idealnym tłem do brązowych mebli.

Kolorystyka salonu powinna być spójna i starannie przemyślana, tak aby wszystkie elementy tworzyły harmonijną całość. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki kolor ścian do salonu wybrać, przetestuj kolory za pomocą pomocom kartonowych próbek kolorów Flügger.